Živě

Tenisový paradox: Prázdno na finále Davis Cupu, rekordy na exhibici v Mexiku

24. listopadu 2019 11:41 - Mexiko

Roger Federer a Alexander Zverev přilákali v Mexiku rekordní návštěvu na tenisový zápas v historii. Jejich exhibici v největší býčí aréně světa sledovalo v sobotu 42 517 lidí, čímž výrazně překonali dosavadní rekord starý téměř deset let.

 

Rebecca Blackwell, ČTK/AP

Dvacetinásobný grandslamový šampion Federer během exhibičního turné po Jižní Americe odehrál v Mexiku čtvrtý z pěti plánovaných zápasů. Ten v metropoli proti Zverevovi měl stanovit nový rekord a přání pořadatelů se splnilo.

Němec Alexander Zverev během exhibičního zápasu s Rogerem Federerem v Mexiku.

Edgard Garrido, Reuters

"Na tento magický večer nikdy nezapomenu," zhodnotil osmatřicetiletý Federer nadšeně novou zkušenost, poté co o šestnáct let mladšího Němce porazil 3:6, 6:3 a 6:2.

Dosavadní rekordní počet 35.681 tenisových fanoušků dorazil v roce 2010 v Bruselu na bývalou domácí hvězdu Kim Clijstersovou proti Američance Sereně Williamsové. Exhibice se tehdy uskutečnila na Stadionu krále Baudouina.

Švýcar Roger Federer po vítězství nad Alexandrem Zverevem v exhibičním utkání v Mexiku.

Rebecca Blackwell, ČTK/AP

Turné, které začal v úterý, by měl Federer zakončit dnes v Ekvádoru. V únoru v Kapském Městě by pak chtěl sehrát exhibici proti Rafaelu Nadalovi a divácký rekord opět vylepšit. Organizátoři pro tuto příležitost chystají fotbalový stadion s kapacitou 55 tisíc lidí.

ČTK

  7:5, 6:1 Krejčíková, Siniaková - Bencicová, Golubicová 7:5, 6:1 konec
20210801T08:00:00+0200
Krejčíková, Siniaková vs. Bencicová, Golubicová
Krejčíková, Siniaková vs. Bencicová, Golubicová
Krejčíková, Siniaková
Bencicová, Golubicová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.