Rubriky:

Tenis

Hrozivý pohled na tenisovou legendu: Tohle jsme vidět nechtěli, smutní fanoušci

11. ledna 2020 17:36 - Praha

Tvrdý servis, hra na maximální riziko a údery, jejíž razancí ničil většinu soupeřů. Těmito zbraněmi se po celou svou veleúspěšnou prezentoval legendární německý tenista Boris Becker. Teď se mu však tvrdá tenisová řehole vrací v hodně nepříjemné podobě. Šestinásobného grandslamového vítěze totiž trápí doslova obludné problémy s tenisovými lokty.

 

Twitter

Svou kariéru zakončil jako opravdová tenisová superstar. Do historie bílého sportu se Boris Becker kromě jiného zapsal jako historicky nejmladší vítěz Wimbledonu, který vyhrál v sedmnácti letech.

Období po kariéře však už zdaleka tak růžové není. Dvaapadesátiletý tenista se potýká s obřími dluhy, kvůli kterým dokonce vyhlásil bankrot a ani po zdravotní stránce to není zrovna ideální.

Jan-Lennard Struff a Boris Becker na lavičce německého týmu

Tertius Pickard, ČTK/AP

Boris Becker se už léta potýká s tenisovými lokty, které však narostly až do nechutných rozměrů. Ty mu velmi vážně omezují hybnost kloubů, která je navíc velmi bolestivá. "Mám s tím problémy už hodně dlouho a nevím, jak to zlepšit," okomentoval své strasti německý tenista.

Becker vedl jako nehrající kapitán německou reprezentaci na týmové soutěži družstev ATP Cupu v Austrálii. A právě zde fanouškům nevědomky předvedl, jak velké jeho problémy jsou. "To je šílené, na to se opravdu nedá dívat," okomentovali někteří příznivci obrovské výrůstky na loktech trojnásobného wimbledonského šampiona.

Alexander Zverer a Boris Becker příliš důvodů k optimismu neměli

Stringer, Reuters

Větší problémy s loktem má Becker paradoxně na levé ruce, i když se raketou oháněl výhradně pravačkou. "Tenisový loket bývá obvykle velikosti golfového míčku, v Borisově případě má však objem spíše tenisového," uvedl před časem pro The Times lékař Mark Porter.

Wimbledonu už se vyhýbej, radí Nadalovi po šokujícím fiasku Boris Becker

pan, Sport.cz