Rubriky:

Tenis

Úžasný pocit, přiznala hvězdná Američanka po ukončení čekání na titul. Odměnu věnuje na charitu

13. ledna 2020 15:32 - Auckland/Praha

Serena Williamsová se dočkala. Americká hvězda po třech letech opět ovládla turnaj. Osmatřicetiletá tenistka nenašla přemožitelku v Aucklandu a poprvé od mateřské pauzy mohla slavit zisk titulu. Prize money si ale bývalá světová jednička nenechá, finanční částku za vítězství věnuje na dobročinné účely v Austrálii, která bojuje s požáry.

 

Chris Symes, ČTK/AP

Ten pocit už dlouho nezažila. Naposledy se z titulu radovala před třemi roky, kdy jako těhotná ovládla Australian Open. Po mateřské pauze si pak Serena Williamsová zahrála na turnajích pětkrát finále, avšak na své soupeřky nestačila. Třiasedmdesátého titulu v kariéře se dočkala až nyní v Aucklandu, kde ve finále porazila krajanku Jessicu Pegulaovou.

Úvod zápasu ale Willaimsové nevyšel. Prohrávala 1:3 a vypadalo to, že se tak trochu trápí. Americká hvězda ale zabrala, získala pět gamů v řadě a úvodní set otočila a vyhrála poměrem 6:3. Ten druhý pak získala 6:4 a poprvé od narození dcerky Alexis Olympie mohla slavit titul.

„Úžasný pocit,“ přiznala po vítězství Williamsová na webu cbsnews.com. „Bylo to už hodně dlouho. Na tenhle moment jsem čekala dva roky. Myslím, že na mé tváři bylo vidět, jak se mi ulevilo,“ vyprávěla bývalá světová jednička s tím, že je podle ní neskutečné, že stále hraje. Fanoušky pak potěšila i milým gestem, když se rozhodla, že prize money, 43 000 amerických dolarů (téměř jeden milion korun) věnuje na pomoc Austrálii, kterou trápí požáry.

„Hraju v Austrálii přes dvacet let a je hrozně těžké sledovat zprávy o všech těch požárech, při kterých lidé a zvířata přicházejí o své domovy. Proto dávám všechny peníze za výhru na dobrou věc a šaty ze zdejších zápasů do aukce,“ dodala třiadvacetinásobná grandslamová vítězka, která se tuto středu také zúčastní charitativní akce, kterou pořádá australský tenisový svaz.

Životní milníky Sereny Williamsové. Grandslamy? Největší výhra jsi ty!

vk, Sport.cz, Právo

ČT sport Macháč - Fritz dnes 12:30
20200927T12:30:00+0200
Macháč vs. Fritz
Macháč vs. Fritz
Macháč
Fritz

Časová osa: Tenis

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.