Rubriky:

Tenis

České tenistky přivítají v semifinále Fed Cupu tým USA

9. února 2009 06:39 - SURPRISE

Soupeřem českých tenistek v semifinále Fed Cupu bude tým Spojených států amerických, s kterým se výběr kapitána Petra Pály utká 25. a 26. dubna doma. Američanky postoupily mezi nejlepší čtveřici přes Argentinu, kterou porazily po boji 3:2. Rozhodující bod získaly v závěrečné čtyřhře Julie Dittyová a Liezel Huberová.

Americké tenistky bez hvězdných sester Williamsových i své třetí nejlepší hráčky v žebříčku Bethanie Mattekové měly namále. Argentina se dostala v neděli do vedení 2:1 poté, co čtyřiačtyřicátá hráčka světa Gisela Dulková zdolala Jill Craybassovou a získala ve městě Surprise druhý bod.

I poslední dvouhra se zpočátku vyvíjela lépe pro hostující tým, když Betina Jozamiová vyhrála nad sedmnáctiletou Melanií Oudinovou první set hladce 6:2. Až 151. hráčka světového žebříčku pak ale zabojovala a soupeřku ze 134. příčky pořadí WTA v dalších dvou sadách zdolala snadno 6:1 a 6:2.

Do čtyřhry nastoupily obě argentinské singlistky proti druhé nejlepší deblistce světa Liezel Huberové a Dittyové, které za hodinu a čtvrt vybojovaly Američankám očekávaný postup. Nejúspěšnější tým v historii soutěže tak dál může usilovat o osmnáctý titul.

Úspěšný debut

Díky úspěchu deblistek zažila vítězný debut u amerického výběru kapitánka Mary Joe Fernandezová, které zkomplikovala roli absence sester Williamsových. "Měla jsem ten nejlepší tým, jaký byl k dispozici. Jsem ráda, že moje premiéra dopadla takhle," prohlásila bývalá slavná hráčka, která už loni pomáhala své předchůdkyni u týmu Zině Garrisonové.

Zatím netuší, jakou sestavu bude mít k dispozici pro semifinále s českým týmem. "Ještě jsem to dopředu nepromýšlela. Nejspíš budeme hrát na antuce, takže tam bude hodně prostoru pro úvahy. Vždycky chci mít ty nejlepší, ale musíte hrát s tím, co je," uvedla Fernandezová podle webu soutěže. Dějiště zápasu i povrch česká strana teprve určí.

S Američankami mají české tenistky, které o víkendu přešly v Brně přes Španělsko, výrazně nepříznivou bilanci. Při posledním vzájemném utkání v roce 2003 podlehly v prvním kole Světové skupiny 0:5 a prohrály uplynulých šest zápasů. Oba týmy se utkaly v soutěži celkem desetkrát a úspěch slavil ještě československý výběr pouze v letech 1983 a 1985. Před 24 lety zvítězil ve finále.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.