Na úvod Prague Open nastoupí Kristýna Plíšková proti Fruhvirtové

9. srpna 2020 18:09 - Praha

Duel českých tenistek Kristýny Plíškové s patnáctiletou držitelkou divoké karty Lindou Fruhvirtovou a další tři zápasy prvního kola dvouhry v pondělí otevřou antukový turnaj WTA v Praze. Diváci mají do areálu Sparty ve Stromovce vstup zakázán, sledovat zápasy bude možné jen prostřednictvím přenosů v televizi.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Vítězka duelu Plíšková - Fruhvirtová si může o postup do čtvrtfinále zahrát s druhou nasazenou Petrou Martičovou z Chorvatska. Největší hvězdou turnaje je světová dvojka a loňská vítězka Wimbledonu Simona Halepová. V pavouku dvouhry hlavní soutěže Prague Open, dotované částkou 225 500 dolarů, je pět českých tenistek.

V akci v pondělí bude i nejvýše nasazený deblový pár Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. Na sparťanskou antuku nastoupí rovněž nově složená hvězdná dvojice Halepová, Barbora Strýcová.

Pondělní program dvouhry:
Centrální dvorec (začátek 12:45):
Kuděrmětovová (8-Rus.) - Bouchardová (Kan.)
Kristýna Plíšková - L. Fruhvirtová (obě ČR)
Paoliniová (It.) - Mertensová (3-Belg.)
Kurt č. 10 (12:30):
Jastremská (4-Ukr.) - Beguová (Rum.)
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.