Rubriky:

Tenis

Vyhrála a odjela na vozíku! Jdi do pr..., vyprovodila ji poražená

1. října 2020 10:42 - Paříž

Divadlo plné nenávisti! Ani na ťuknutí raketami na pozdrav nedošlo na grandslamovém French Open po tříhodinovém boji, po kterém Nizozemka Kiki Bertensová odjela na vozíku. Natolik byla po výhře 7:6, 3:6, 9:7 schvácená. Alespoň to tak vypadalo. Poražená Italka Sara Erraniová si o tom však myslela své a dávala to najevo.

 

Twitter@perthnow

„Vaffanculo," tedy„Jdi do pr..." zahalekala dokonce rozzuřeně odcházející italská tenistka na nizozemskou soupeřku, která ještě seděla u rozhodčí.

Přání poražené a naštvané rivalky Bertensová nenaplnila, z kurtu nikam, tudíž ani do vyřčených končin neodešla, nýbrž po chvíli čekání odjela na vozíku.

Italku při zápase zjevně přiváděla k zuřivosti. To, co se totiž některým divákům jevilo jako ukázka udatnosti a vrcholné snahy překonat trable, na Erraniovou působilo jako trapná herecká práce, která ji měla rozhodit.

Erraniová dokonce nezakrytě imitovala, že podobně jako soupeřka dostává křeče a poněkud teatrálně se chytala za nohu. "Nechá se odvézt a za chvíli už bez problémů jí v restauraci. Přehnala to," stěžovala si po utkání Italka.

Záhy po utkání se objevily i zábavné ironické komentáře. „Výraz vaffanculo znamená něco jako, že tvé zranění mě natolik vzalo, že jsem tě zkrátka nemohla porazit. Gratuluji a hodně štěstí v příštím kole," vysvětloval s nadsázkou jeden z uživatelů sítí.

O osmifinále s pátou nasazenou Bertensovou bude v Paříži bojovat česká tenistka Kateřina Siniaková. "Detaily nevím, ale má den na zotavení a Kiki je většinou ready," poznamenala k předešlému souboji své nadcházející soupeřky.

vap, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.