Rubriky:

Tenis

Tsitsipas si kvůli zranění nohy dopřeje před závěrem sezony pauzu

12. října 2020 18:33 - Praha

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas se omluvil z turnaje v Petrohradu kvůli zranění nohy, které si obnovil při semifinálovém duelu na Roland Garros. Pátý hráč světového žebříčku na sociálních sítích oznámil, že na doporučení lékařů týden vysadí a bude se připravovat na další turnaj ve Vídni.

 

Charles Platiau, Reuters

Dvaadvacetiletý Tsitsipas se zranil v polovině září na turnaji v Římě. V pětisetové pařížské bitvě s Novakem Djokovičem se mu potíže s přitahovačem levé nohy vrátily a v závěru zápasu si proto vyžádal ošetření. Souboj o postup do finále antukového grandslamu nakonec prohrál 3:6, 2:6, 7:5, 6:4, 1:6.

Vyšetření žádné vážné zranění neodhalilo a Tsitsipas tak očekává, že ve Vídni bude za dva týdny startovat.

"Těším se, že si zahraju tam, v Paříži a v Londýně. Právě jsem zjistil, že jsem se tam kvalifikoval, a jsem nadšený, že budu mít možnost obhajovat titul," napsal na Twitteru ke svému dalšímu programu, v němž počítá se startem na Masters v pařížské hale Bercy a na Turnaji mistrů.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.