Prokletí Birnerové se po taškentském finále vrátilo. Zase konec v prvním kole

20. září 2011 07:47 - SOUL

Tři dny po finálové účasti na turnaji v Taškentu nepřešla tenistka Eva Birnerová v Soulu ani první kolo. Se Španělkou Carlou Suárezovou v úterý prohrála dvakrát 4:6 a vrátilo se jí tak prokletí posledních šesti měsíců, kdy pravidelně vypadávala v prvním či druhém kole. Postoupila naopak Iveta Benešová po vítězství 6:3, 6:2 nad Anastasií Jakimovovou z Běloruska a Kristýna Plíšková, která porazila Nicole Rottmannovou z Rakouska 6:1, 7:5.

 

Anvar Ilyasov, ČTK/AP

Benešová uspěla po čtyřech prohrách za sebou. Soupeřce, která je v žebříčku o 11 míst za ní, sebrala v utkání servis sedmkrát z devíti možností.

O účast ve čtvrtfinále bude osmadvacetiletá rodačka z Mostu hrát proti Galině Voskobojevové z Kazachstánu, kterou ve všech dosavadních čtyřech zápasech porazila. Naposledy se však utkaly před třemi lety.

Jsem v osmifinále! raduje se Iveta beneśová po zdolání Rusky Pavljučenkové.Radost Ivety Beneśové. foto: ČTK/AP/Rob Griffith  Kristýna Plíšková, šampionka loňské juniorky ve Wimbledonu, navázala na vydařené výsledky z kvalifikace a na úvod hlavní soutěže zdolala 6:1, 7:5 Nicole Rottmannovou z Rakouska, jež v kvalifikaci vyřadila její dvojče Karolínu. O třetí vítězství na okruhu WTA bude devatenáctiletá Češka hrát proti Španělce Marii José Martinezové. Už v pondělí prošla do druhého kola i Klára Zakopalová, která na turnaji v Soulu, hraném na tvrdém povrchu, obhajuje loňskou účast ve finále.
Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 220.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Benešová (ČR) - Jakimovová (Běl.) 6:3, 6:2, Suárezová (Šp.) - Birnerová (ČR) 6:4, 6:4, Švedovová (Kaz.) - Tanasugarnová (Thaj.) 6:2, 6:0, Kingová (USA) - Dateová-Krummová (Jap.) 6:2, 6:2, Plíšková (ČR) - Rottmannová 6:1, 7:5, Duševinová (Rus.) - Schiavoneová (1-It.) 7:6 (7:4), 6:2, Görgesová (3-Něm.) - Semaová (Jap.) 6:1, 6:1, Bartoliová (2-Fr.) - Llagosteraová (Šp.) 6:2, 6:2, Martinezová (6-Šp.) - Falconiová (USA) 6:3, 6:3.
ras, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.