Djokovič poprvé zakončí sezónu jako světová tenisová jednička

13. října 2011 18:36 - LONDÝN

Srbský tenista Novak Djokovič má jistotu, že zakončí rok 2011 na prvním místě světového žebříčku. Vítěz tří letošních grandslamových turnajů bude šestnáctou jedničkou na konci roku od zavedení žebříčku ATP v roce 1973.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Djokovičovo setrvání v čele pořadí až do konce sezóny definitivně zpečetila dnešní porážka světové dvojky Rafaela Nadala v třetím kole turnaje v Šanghaji.

Čtyřiadvacetiletý Djokovič se dostal do čela žebříčku poprvé v kariéře 4. července po triumfu ve Wimbledonu. Letos vyhrál 64 ze 67 zápasů a vedle Australian Open, Wimbledonu a US Open triumfoval také na pěti turnajích série Masters.

Svou bilanci bude moci ještě vylepšit v Basileji, Paříži a na Turnaji mistrů v Londýně. Během finále sezóny v britské metropoli bude korunován jedničkou na speciální ceremonii.

 

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.