Radwaňská pořadatelům Australian Open: Nalosujte proti mě sestru a jedu domů!

13. ledna 2012 08:40 - SYDNEY

Polská tenistka Agnieszka Radwaňská pohrozila, že bude bojkotovat Australian Open, pokud ji los svede opět dohromady s mladší sestrou Urszulou. Obě se utkaly loni v srpnu v prvním kole US Open i v tomto týdnu na turnaji v Sydney. Pokud se prý objeví znovu v jedné dvojici, sbalí si věci a odjedou domů. Nebo budou hrát na truc levou rukou.

 

ČTK/AP

"Nějak proti sobě v poslední době moc často hrajeme. Stalo se to už čtyřikrát, tak jsme si řekly, že ještě jednou a snad si raději sbalíme věci a odjedeme domů. Je to směšné," prohlásila starší ze sester z Krakova, dvaadvacetiletá Agnieszka, aktuálně osmá tenistka světa.

V Sydney jí los přisoudil Urszulu poté, co postoupila z kvalifikace, a o rok mladší sestru porazila jasně dvakrát 6:1. "Je to ten nejhorší pocit hrát proti ní. Jsme si hrozně blízké, pořád jsme spolu, trénujeme, jezdíme a to už 17 let," vykládala polská hráčka.

Los Australian Open se uskuteční v Melbourne v pátek a i když bude v osudí dalších 126 hráček, mohou na sebe sestry narazit. "Ale nevěřím tomu. Bylo by to šílené. Vůbec na to nechci myslet. Šance samozřejmě existuje, stejně jako byla na US Open. Nevím, co bychom dělaly. Asi na protest hrály levačkou," dodala Radwaňská, která má se sestrou bilanci 3:1.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.