Ostuda! Rozhodčí fatálně ovlivnil tenisový zápas

8. dubna 2021 15:04 - Bogotá/Praha

I tenisoví sudí jsou jen lidé a chybují, ale čeho je moc, toho je příliš. Obětí vážné minely umpirového rozhodčího se na antukovém turnaji WTA v Bogotě stala australská tenistka Astra Sharmaová. Sudí totiž totálně popletl skóre a obral tak Australanku o možnost brejku na 2:1 v rozhodujícím třetím setu proti Italce Gatto-Monticoneové.

 

@WTAntho, Twitter

Bizarní situace se odehrála během střetnutí prvního kola turnaje WTA Copa Colsanitas v Kolumbii mezi Sharmaovou a Gatto-Monticoneovou. Po setech 6:4 a 5:7 byl stav v rozhodující třetí sadě vyrovnaný 1:1 a Australanka vedla při podání Italky 30:0. Vzápětí získala další fiftýn a měla tak tři brejkboly na 2:1.

Rozhodčí však nepochopitelně zahlásil skóre 30:15. Zmatek využila Italka k zisku dalších dvou míčů a své podání si tak udržela. Viditelně rozhozená Australanka už se nedokázala na zápas zkoncentrovat a ve třetím setu už neuhrála ani game. Z postupu do druhého kola se tedy mohla radovat Italka.

Sama Sharmaová se k situaci vyjádřila na sociálních sítích, kde uvedla, že po jednání se supervizorem WTA jí bylo řečeno, že příště se má radši soustředit na svůj výkon než na skóre, prý zmatek není omluva.

Co si o situaci myslíte vy? Byla chyba rozhodčího tak vážná, aby ovlivnila zbytek zápasu?

bp, Sport.cz

Ovlivnila chyba rozhodčího zápas?


  4:6, 6:2, 6:3 Alexandrovová - Muchová 4:6, 6:2, 6:3 konec
20210420T11:30:00+0200
Alexandrovová vs. Muchová
Alexandrovová vs. Muchová
Alexandrovová
Muchová
  Bradyová - Kvitová dnes 19:15
20210420T19:15:00+0200
Bradyová vs. Kvitová
Bradyová vs. Kvitová
Bradyová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.