Navarrová - Fruhvirtová 4:6, 2:6 Fantazie! Tažení české tenisové hvězdičky pokračuje

16. dubna 2021 06:38 - Charleston/Praha
(Aktualizováno: 16. dubna 2021 18:05)

Opojný pocit z vítězství v utkání na okruhu WTA české tenistce Lindě Fruhvirtové nejspíš náramně zachutnal. Poté, co na turnaji v Charlestonu poslala ze hry velezkušenou Francouzku Alizé Cornetovou, uspěla i v dalším zápase. Patnáctiletá česká senzace vyhrála nad domácí Emilií Navarovou po setech 6:4, 6:2 a může se těšit na čtvrtfinále.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fruhvirtová se mezi ženskou elitou v patnácti letech teprve rozkoukává, jasně ale ukazuje, že se s ní do budoucna musí počítat. Ve světovém žebříčku mladé Češce patří 499. místo, v Charlestonu však tentokrát narazila na sokyni, která je na tom jen o trochu lépe. Navarrové patří 404. pozice. Fruhvirtová zápas dovedla do postupového konce ve dvou setech.

Do zápasu vstoupila Češka lépe, vedla 2:0 a vše vypadalo slibně. Následně však dvakrát přišla o podání a navrch měla pro změnu soupeřka. Aby zvratů v úvodní sadě nebylo málo, postarala se o další právě Fruhvirtová a ziskem čtyř her v řadě získala první set.

České hvězdičce se po životním úspěchu klaní tenisové legendy: Mimořádný úspěch, má na to!

Že by tento fakt mladou Češku uklidnil se říct nedá, hned v úvodu druhé sady přišla o servis. Odpověď však přišla okamžitě, když srovnala při podání soupeřky na 1:1. Klíčový moment přišel v šesté hře, kdy Fruhvirtová prolomila podání soupeřky a vedla 4:2, od té chvíle už nebylo na kurtu co řešit a Navarová neuhrál ani game.

Tenisový turnaj žen na Spartě se bude hrát v červenci po Wimbledonu

"Chtěla jsem si pro tu výhru jít, obecně jsem spíš ofenzivní hráčka. Je to moje hra a řekla jsem si, že to nenechám náhodě. Byl to těžký, ale fakt dobrý zápas. Myslím, že mě do budoucna znovu posune dál," řekla po utkání Radiožurnálu.

Ve čtvrtfinále čeká na českou kometu daleko silnější protivnice. Utká se totiž s pětadvacetiletou Australankou Astrou Sharmaovou, které patří v žebříčku WTA 165. místo.

Ostuda! Rozhodčí fatálně ovlivnil tenisový zápas

Australanka se do čtvrtfinále dostala poté, co porazila po velkém boji nasazenou osmičku Madison Brengleovou, i když ve třetí sadě s Američankou prohrávala už 1:4.

Turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 235 238 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Fruhvirtová (ČR) - Navarrová (USA) 6:4, 6:2
Sharmaová (Austr.) - Brengleová (8-USA) 6:4, 4:6, 7:5
Čtvrtfinále:
Koviničová (Č. Hora) - Rogersová (3-USA) 7:5, 6:1
Džabúrová (1-Tun.) - Hibinová (Jap.) 6:0, 6:1
Osoriová (Kol.) - Tausonová (Dán.) 6:4, 1:0 skreč
rjm, Sport.cz

  7:6, 7:6 Martincová - Pavljučenkovová 7:6, 7:6 konec
20210923T15:00:00+0200
Martincová vs. Pavljučenkovová
Martincová vs. Pavljučenkovová
Martincová
Pavljučenkovová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.