Hlavní obsah

Navarrová - Fruhvirtová 4:6, 2:6Fantazie! Tažení české tenisové hvězdičky pokračuje

16. 4. 2021 6:38Aktualizováno 16. 4. 2021 18:05

Opojný pocit z vítězství v utkání na okruhu WTA české tenistce Lindě Fruhvirtové nejspíš náramně zachutnal. Poté, co na turnaji v Charlestonu poslala ze hry velezkušenou Francouzku Alizé Cornetovou, uspěla i v dalším zápase. Patnáctiletá česká senzace vyhrála nad domácí Emilií Navarovou po setech 6:4, 6:2 a může se těšit na čtvrtfinále.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Linda Fruhvirtová v akci (ilustrační foto)Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Fruhvirtová se mezi ženskou elitou v patnácti letech teprve rozkoukává, jasně ale ukazuje, že se s ní do budoucna musí počítat. Ve světovém žebříčku mladé Češce patří 499. místo, v Charlestonu však tentokrát narazila na sokyni, která je na tom jen o trochu lépe. Navarrové patří 404. pozice. Fruhvirtová zápas dovedla do postupového konce ve dvou setech.

Do zápasu vstoupila Češka lépe, vedla 2:0 a vše vypadalo slibně. Následně však dvakrát přišla o podání a navrch měla pro změnu soupeřka. Aby zvratů v úvodní sadě nebylo málo, postarala se o další právě Fruhvirtová a ziskem čtyř her v řadě získala první set.

Že by tento fakt mladou Češku uklidnil se říct nedá, hned v úvodu druhé sady přišla o servis. Odpověď však přišla okamžitě, když srovnala při podání soupeřky na 1:1. Klíčový moment přišel v šesté hře, kdy Fruhvirtová prolomila podání soupeřky a vedla 4:2, od té chvíle už nebylo na kurtu co řešit a Navarová neuhrál ani game.

"Chtěla jsem si pro tu výhru jít, obecně jsem spíš ofenzivní hráčka. Je to moje hra a řekla jsem si, že to nenechám náhodě. Byl to těžký, ale fakt dobrý zápas. Myslím, že mě do budoucna znovu posune dál," řekla po utkání Radiožurnálu.

Ve čtvrtfinále čeká na českou kometu daleko silnější protivnice. Utká se totiž s pětadvacetiletou Australankou Astrou Sharmaovou, které patří v žebříčku WTA 165. místo.

Australanka se do čtvrtfinále dostala poté, co porazila po velkém boji nasazenou osmičku Madison Brengleovou, i když ve třetí sadě s Američankou prohrávala už 1:4.

Turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 235 238 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Fruhvirtová (ČR) - Navarrová (USA) 6:4, 6:2
Sharmaová (Austr.) - Brengleová (8-USA) 6:4, 4:6, 7:5
Čtvrtfinále:
Koviničová (Č. Hora) - Rogersová (3-USA) 7:5, 6:1
Džabúrová (1-Tun.) - Hibinová (Jap.) 6:0, 6:1
Osoriová (Kol.) - Tausonová (Dán.) 6:4, 1:0 skreč

Reklama

Sdílejte článek