Svět i čeští sportovci reagují na konec české tenisové legendy. Co vzkazují Kvitová a spol.?

4. května 2021 18:18 - Praha

Někdejší světová jednička ve čtyřhře, deblová wimbledonská šampionka a pětinásobná vítězka Fed Cupu Barbora Strýcová ukončila kvůli nastávajícímu mateřství v 35 letech aktivní kariéru. Na rozhodnutí impulzivní české bojovnice reaguje s přáním toho nejlepšího do nové životní etapy domácí i zahraniční sportovní scéna.

 

Michaela Říhová, ČTK

Nemohla chybět reakce od reprezentační parťačky Petry Kvitové. „Baruš, gratuluju Ti ke skvělé kariéře. Bylo pro mě ctí být Tvou týmovou kolegyní. Jsem ráda, že jsem s Tebou mohla stát na stejné straně kurtu i na té opačné. Těším se na to, až se staneš maminkou," napsala dvojnásobná wimbledonská šampionka na Twitteru.

Radost z blížícího se rozšíření řad maminek sdílela i plzeňská krajanka Andrea Sestini Hlaváčková, která mateřský boom v českém tenise odstartovala. „Nejvíc. Můžu ti dělat ballboye?" ptala se s nadsázkou na Instagramu stříbrná olympijská medailistka a trojnásobná šampionka z grandslamových čtyřher.

S hezkými slovy přispěchala také deblová parťačka Sie Šu-wej, po jejímž boku Strýcová triumfovala ve wimbledonské čtyřhře. „Barboro, děkuji za tu spoustu zábavy a skvělých časů, které jsi na tour přinesla," vzkázala tchajwanská tenistka.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Barbora Strycova🐝 (@barborastrycova)

Hodně reakcí přišlo také ze sousedního Německa. „Ať se všechno daří, Barboro. Měla jsi skvělou kariéru. Buď na sebe hrdá a užívej si život bez toho neustálého tlaku," přeje německá fedcupová kapitánka Barbara Rittnerová.

K ní se připojily také bývalé soupeřky Andrea Petkovicová či Julia Görgesová. K úžasné kariéře pogratuloval také třeba brazilský tenista Bruno Soares či Indka Sania Mirzaová.

Od Jágra to bylo úplně úžasný, řekla o hostovi svého podcastu Barbora Strýcová

Sport.cz

To nejlepší do nové fáze života popřáli také zástupci grandslamových turnajů či okruhu WTA.

Za skvělou reprezentaci poděkoval Strýcové mimo jiné i olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek.

Speciální poděkování se tenistce dostalo od fotbalové Viktorie Plzeň. „Gratulujeme Báře Strýcové, vítězce čtyřhry ve Wimbledonu, bronzové olympijské medailistce, pětinásobné vítězce Fed Cupu a zároveň plzeňské rodačce a naší fanynce k úspěšné kariéře. Věříme, že jakmile to bude možné, tak budeme moci Báru přivítat i u nás v Doosan Areně," vzkázal západočeský klub přes Twitter.

Těhotná tenistka Strýcová ukončila v 35 letech kariéru

roj, Sport.cz

O2 Sport 4:6, 7:5, 7:6 Ka. Plíšková - Ostapenková 4:6, 7:5, 7:6 konec
20210514T12:10:00+0200
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková
Ostapenková
  Ka. Plíšková - Martičová zítra 10:00
20210515T10:00:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková
Martičová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.