V Indian Wells se bude hrát v první polovině října, do Asie tenisté nepojedou

1. července 2021 21:39 - Londýn

Turnaj v Indian Wells se do tenisového kalendáře vrátí po dvou a půl letech 4. až 17. října. Společný turnaj mužů a žen v kalifornské poušti, jemuž přezdívá "pátý grandslam", se v tradičním březnovém termínu kvůli pandemii koronaviru nehrál loni ani letos.

 

Toby Melville, Reuters

Turnaj bude mít dotaci 15,3 milionu dolarů a organizátoři oznámili, že do areálu budou mít přístup pouze diváci s dokončeným očkováním.

Podle ve čtvrtek zveřejněných úprav kalendáře na druhou polovinu roku přijdou tenisté a tenistky stejně jako loni o většinu turnajů v Asii. Tenistky po US Open nebudou hrát kvůli koronavirovým omezením v Číně ani Japonsku, definitivně zrušen ještě není pouze Turnaj mistryň v Šen-čenu. V srpnu se bude hrát nový turnaj v Chicagu.

Chceš půjčit moje šortky? Mám náhradní. Wimbledon zažil kuriozní moment

V mužském kalendáři ještě předběžně zůstává turnaj Masters v Šanghaji, ale nebude se hrát v Pekingu ani Tokiu. Definitivně byl zrušen odložený turnaj Marrákeši.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.