Ósakaová v Cincinnati po rozepři s novinářem opustila tiskovou konferenci

16. srpna 2021 23:51 - Cincinnati

Japonská tenistka Naomi Ósakaová na turnaji v Cincinnati opustila po rozepři s novinářem tiskovou konferenci. Druhá hráčka světa, kterou reportér obvinil, že s médií mluví, jen když jí to vyhovuje, se po chvíli před žurnalisty vrátila.

 

Mike Segar, Reuters

Třiadvacetiletá Ósakaová před French Open vyvolala pozdvižení úmyslem bojkotovat média kvůli duševnímu zdraví. Po kritické reakci okolí se po postupu do druhého kola rozhodla z turnaje odstoupit a uvedla, že od svého triumfu na US Open v roce 2018 trpí depresemi.

Tentokrát ji na tiskové konferenci před vstupem do turnaje v Cincinnati jeden z místních reportérů obvinil, že když se jí to hodí, tak z médií strach nemá. "Když říkáte, že kvůli vám nejsem šílená, tak o čem to svědčí," odpověděla v slzách Ósakaová.

"Od mládí se o mě média zajímají i kvůli mému původu," řekla tenistka s japonsko-haitskými kořeny. "Nemůžu za to, že když něco napíšu na Twitter nebo řeknu, tak z toho jsou hned články a tak. Snažím se přístup vybalancovat, ale zatím jsem nepřišla na to, jak," dodala.

Organizátoři poté tiskovou konferenci přerušili. Ósakaová se po krátké přestávce před novináře vrátila a odpovídala na další dotazy. Její agent Stuart Duguid později v prohlášení pro agenturu Reuters novináře z Cincinnati Enquireru ostře zkritizoval.

"Jeho chování ukázalo, proč jsou vztahy hráčů s médii v poslední době tak napjaté. Každý, kdo to slyšel, musí souhlasit s tím, že jeho tón byl špatně a jeho jediným cílem bylo ji zastrašit. Bylo to odporné chování," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.