Benátky - FC Turín 1:1 Zima naskočil až v závěru, Turín veze ze hřiště nováčka bod

27. září 2021 22:50

FC Turín remizoval v italské fotbalové lize na hřišti nováčka Benátek 1:1. Obránce David Zima nastoupil za hosty od 79. minuty a připsal si druhý start v Serii A po přestupu z pražské Slavie. Minulé dva zápasy strávil dvacetiletý český hráč na lavičce.

Paola Garbuio, ČTK/AP

Jeho tým poslal do vedení v 56. minutě Chorvat Josip Brekalo, další letní posila skórovala v turínském dresu poprvé. O výhru přišli hosté po faulu Koffiho Djidjiho, který byl vyloučen po druhé žluté kartě a turínský odchovanec Mattia Aramu navíc v 78. minutě proměnil nařízenou penaltu.

Turín remizoval podruhé za sebou, předtím dvakrát vyhrál a v tabulce je devátý. Benátky jsou v sestupovém pásmu na 18. příčce.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:
Benátky - FC Turín 1:1 (77. Aramu z pen. - 56. Brekalo).

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.