Světová jednička Bartyová se nezúčastní finále Billie Jean King Cupu v Praze

5. října 2021 09:23 - Sydney

Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová nebude reprezentovat Austrálii na finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové začátkem listopadu v Praze. Dvojnásobná grandslamová šampionka se už nejspíš kvůli koronavirovým opatřením v této sezoně na kurtech nepředstaví.

 

Twitter

Bartyová se po vyřazení v 3. kole US Open vrátila v září domů do Austrálie, kde nebyla prakticky celý rok, neboť po příjezdu do země je nutná čtrnáctidenní karanténa v hotelu. Její trenér také uvedl, že zřejmě nebude startovat ani na Turnaji mistryň, jenž se bude hrát bezprostředně po Billie Jean King Cupu 10. až 17. listopadu v mexické Guadalajaře.

Pětadvacetiletá Bartyová už kvůli koronaviru vynechala téměř celý minulý ročník, na WTA Tour se na rozdíl od většiny hráček nevrátila ani po restartu po několikaměsíční pauze. Letos Bartyová vyhrála pět turnajů včetně Wimbledonu.

Tým tenistek se v Poháru BJK opírá o olympijské medailistky

Austrálie je se sedmi triumfy třetí nejúspěšnější zemí ženské týmové soutěže po USA a Česku. Při neúčasti Bartyové bude v O2 areně její jedničkou 47. tenistka žebříčku Ajla Tomljanovicová. Ve skupině B se Australanky střetnou s Běloruskem a Belgií.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.