Program Wimbledonu: Pět českých tenistů si zahraje o osmifinále. Kvitovou čeká Williamsová

27. června 2014 06:37 - Londýn

Třetí den po sobě se představí ve Wimbledonu na centrálním kurtu zástupce českého tenisu. Po Radku Štěpánkovi a Lukáši Rosolovi to bude v pátek Petra Kvitová, jež v souboji bývalých vítězek turnaje vyzve Američanku Venus Williamsovou.

 

Sang Tan, ČTK/AP

Celkem bude v pátek o postup do osmifinále londýnského grandslamu usilovat pět Čechů. Na druhém největším kurtu číslo jedna nastoupí Barbora Záhlavová-Strýcová proti čínské favoritce Li Na. Program na tomto dvorci pak završí souboj mezi Tomášem Berdychem a Chorvatem Marinem Čiličem.

Na dalších kurtech nastoupí Lucie Šafářová proti Slovence Dominice Cibulkové a devatenáctiletá grandslamová debutantka Tereza Smitková, jejíž soupeřkou bude Srbka Bojana Jovanovská. Dvaadvacetiletá rodačka z Bělehradu se v minulém kole postarala o velké překvapení, když vyřadila favorizovanou Bělorusku Viktorii Azarenkovou.

Páteční program:
Centrální dvorec (začátek 14:00 SELČ):
Djokovič (1-Srb.) - Simon (Fr.)
Kvitová (6-ČR) - V. Williamsová (30-USA)
Murray (3-Brit.) - Bautista (27-Šp.)
Kurt č. 1 (14:00):
Záhlavová-Strýcová (ČR) - Li Na (2-Čína)
Dimitrov (11-Bulh.) - Dolgopolov (21-Ukr.)
Čilič (26-Chorv.) - Berdych (6-ČR)
Kurt č. 3 (12:30) - 3. zápas:
Šafářová (23-ČR) - Cibulková (10-SR)
Kurt č. 17 (12:30) - 2. zápas:
Jovanovská (Srb.) - Smitková (ČR)
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.