Záhlavová-Strýcová šokovala Wimbledon. Věřila jsem si, teď si to chci užít, radovala se

27. června 2014 20:45 - Londýn

Zatím o největší překvapení na letošním Wimbledonu se postarala česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová, když vyřadila světovou dvojku a šampiónku letošního Australian Open Li Na z Číny. Není divu, že si zápas i následné vítězné emoce náležitě užívala.

 

Max Rossi, Reuters

„Cítím se tady skvěle stejně jako předtím v Birminghamu," připomněla na oficiálním webu ženského profesionálního okruhu WTA svoji momentální pohodu, která už začala nedávnou finálovou účastí na travnatém turnaji v Birminghamu.

Ani jméno slavné soupeřky jí před pátečním duelem hrůzu nenahánělo. „Už před utkáním jsem si hodně věřila. Myslela jsem si, že to můžu dokázat, což se nakonec také stalo. Jsem teď opravdu ráda, že se mi podařilo postoupit," těšilo plzeňskou hráčku.

Dodržela taktiku

Výborně zvládla vypjaté koncovky obou setů v tie breacích. „Klíčová byla víra v úspěch. Věřila jsem v sebe samu, nechtěla jsem jí dát ani jeden bod zadarmo. Velmi dobře jsem podávala. A dařilo se mi dodržet taktiku, kterou mi určil kouč, to bylo rozhodující," pokračovala osmadvacetiletá hráčka.

Nerozhodil ji ani kuriózní moment ze samotného závěru, kdy se už radovala z vítězství, ale Číňanka ještě sáhla po pomoci jestřábího oka, které jí dalo za pravdu a výměna se musela opakovat. Li Na ale vzápětí zápas sama ukončila dvojchybou. „Vůbec jsem neslyšela, že si bere challenge, byla už jsem ráda, že je konec. Musela jsem se znovu soustředit, ale naštěstí dala dvojchybu," ulevilo se české tenistce.

Při své premiérové účasti v osmifinále Wimbledonu se utká s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska. „Ona je skvělá hráčka a pro mě bude znamenat další velkou výzvu. Poprvé budu hrá ve druhém týdnu grandslamu, tak si to chci pořádně užít. Budu se snažit dělat to, co dosud: Soustředit se sama na sebe a na svoji hru. Uvidíme, jak to půjde," dodala Záhlavová Strýcová.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.