Rubriky:

Tenis

Berdych si spravil chuť ve čtyřhře, a vyřadil krajany

20. ledna 2006 12:45 - MELBOURNE

Tomáš Berdych se snaží zapomenout na vyřazení ve dvouhře a na grandslamovém Australian Open se soustředí na své výkony ve čtyřhře, kde nastupuje společně s velezkušeným Cyrilem Sukem. Ve druhém kole je svedl los dohromady s dalšími českými tenisty Ivo Minářem a Jiřím Vaňkem. Krajanům nic nedarovali a porazili je po setech 7:5 a 6:3.

 

PRÁVO

Tři čeští tenisté se proti sobě postavili i v dalším zápase druhého kola mužské čtyřhry. Úspěšněji nakonec ze souboje vyšel Martin Damm se svým indickým spoluhráčem Leanderem Paesem, kteří porazili český pár Lukáš Dlouhý, Pavel Vízner po setech 7:5 a 6:3.

Zítra zápasy čekají i pár Leoš Friedl, František Čermák a Jana Hernycha, jenž hraje společně s Chorvatem Ivo Karlovičem.

Australian Open - výsledky českých tenistů:
Čtyřhra mužů - 2. kolo:
Damm, Paes (7-ČR/Ind.) - Dlouhý, Vízner (ČR) 7:5, 6:3. Berdych, Suk (ČR) - Minář, Vaněk (ČR) 7:5 a 6:3.
Čtyřhra žen - 1. kolo:
Kutuzovová, Rodionovová (Ukr./Rus.) - Laineová, Šromová (Fin./ČR) 6:4, 6:3.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Čermák, Grönefeldová (ČR/Něm.) - Kimmich, McSheaová (Austr.) 6:4, 6:1, Friedl, Šafářová (ČR) - Luczak, Dellacquaová (Austr.) 6:1, 3:6, 1:0 (10:7).
Výsledky ostatních zápasů najdete ZDE

grg, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.