Tenisté narazí v prvním kole Davis Cupu na silný tým

26. září 2006 12:16 - PRAHA

Čeští tenisté se musejí připravit na to, že v únorovém prvním kole Světové skupiny Davisova poháru narazí na silný celek. Po úspěchu ve víkendové baráži v Nizozemsku se sice v žebříčku týmové soutěže posunuli na patnáctou příčku, což na nasazení nestačí.

Při čtvrtečním losování v Římě tak Češi narazí na jeden z osmi favorizovaných týmů, mezi nimiž jsou finalisté letošního ročníku Rusko a Argentina i vítězové z roku 2005 Chorvati.

Letošní finalisté jsou nejvýše nasazení a budou zařazeni do opačných polovin pavouka. Zatímco Rusové by v případném duelu s českým týmem měli výhodu domácího prostředí, protože se před třemi lety hrálo v Ostravě, s Argentinou by čeští tenisté hráli doma. Loni totiž v prvním kole neuspěli na jihoamerické antuce.

Do České republiky by mohli přijet také Američané, Australané a Francouzi. Na půdě soupeře by čeští tenisté hráli v Rusku a také v případě, že by jim los přisoudil Španělsko. Mezi nasazenými jsou ještě Bělorusové, s nimiž stejně jako s Chorvaty ještě Češi nehráli, takže by o pořadateli v obou případech rozhodl los.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: