Rubriky:

Tenis

Proč nechce Lendla? Tenisový supertalent promluvil o legendě

16. dubna 2018 19:33 - Monte Carlo/Praha

Už dlouho se mu předvídá velká budoucnost, v pouhých dvaceti letech je světovou čtyřkou, ale od průlomu na absolutní vrchol v podobě zisku grandslamového titulu či rozbití dvojvládí Roger Federer - Rafael Nadal je zatím německý mladík Alexander Zverev stále poměrně daleko. Poslední krůček v jinak skvěle rozjeté kariéře měl podle nedávných spekulací zařídit v roli superkouče Ivan Lendl, jenže toto řešení se minimálně na čas odkládá.

 

Alberto Saiz, ČTK/AP

Spekulace utnul na turnaji v Monte Carlu sám Zverev. „Můj fitness kouč Jez Green je s Lendlem výborný kamarád. Já sám s ním udržuji dobré vztahy, ale žádné diskuze (ohledně koučování) jsem s ním nevedl," odmítal rodák z Hamburku.

Právě Lendl, jenž dříve pomohl Andymu Murraymu k zisku premiérového grandslamového titulu a pozici světové jedničky, by se pro Zvereva mohl jevit jako ideální volba.

„Možná v budoucnu si to umím představit, ale nyní ne," dodal vítěz šesti turnajů ATP.

Bez dvou centimetrů dvoumetrový ranař se před dvěma měsíci rozešel s jiným superkoučem Juanem Carlosem Ferrerem, bývalou světovou jedničkou. Od té doby jej znovu trénuje otec.

„Mám nejlepšího kouče, který momentálně na tour je. Vychoval dva hráče prakticky z ničeho. Jeden vyhrál dva tituly z turnajů Masters už ve dvaceti letech. Druhý má zcela jinou hru, je levák, hraje především servis-volej a po zraněních se prosadil do první třicítky. Myslím si, že s koučem můžu být spokojený," vyzdvihl zásluhy svého otce, jenž vedl i méně slavného bratra Mischu.

roj, Sport.cz

Eurosport 6:4, 6:1 Kvitová - Petkovicová 6:4, 6:1   konec
20200713T18:00:00+0200
Kvitová vs. Petkovicová
Kvitová vs. Petkovicová
Kvitová
Petkovicová
  Kvitová - Bertensová   dnes 17:30
20200714T17:30:00+0200
Kvitová vs. Bertensová
Kvitová vs. Bertensová
Kvitová
Bertensová