Rubriky:

Davis Cup

Zemřel australský grandslamový šampion Ashley Cooper

22. května 2020 10:56 - Melbourne

Sportovní svět ztratil výraznou osobnost. Jeden z australských tenisových hrdinů minulosti Ashley Cooper, jenž v 50. letech získal čtyři grandslamové tituly ve dvouhře, zemřel po dlouhé nemoci ve věku 83 let. Během kariéry vybojoval i čtyři deblové tituly na grandslamových turnajích a v roce 1957 pomohl Austrálii k triumfu v Davisově poháru.

 

Twitter@TennisQld

Cooper byl jedním z úspěšných svěřenců trenéra Harryho Hopmana. Premiérový grandslamový titul získal v roce 1957 na Australian Open. O rok později trofej obhájil a přidal i triumfy ve Wimbledonu a na US Open. Pouze jedenáct tenistů v historii dokázalo získat alespoň tři grandslamové tituly v jednom kalendářním roce. Na Roland Garros bylo jeho maximem semifinále.

V roce 1959 se Cooper vydal na profesionální dráhu, kariéru ukončil v roce 1962 kvůli zranění zad. Celkem získal 27 titulů ve dvouhře.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Davis Cup 2020

Filtr článků - Davis Cup


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.