Živě

Tenistka zatčená na Roland Garros podala žalobu kvůli křivému obvinění

2. července 2021 17:58 - Paříž

Ruská tenistka Jana Sizikovová, jež byla v červnu během Roland Garros zatčena kvůli podezření z ovlivnění zápasu, se chce proti obviněním soudně bránit. Její právník agentuře AP řekl, že podala žalobu kvůli křivému obvinění a urážce na cti.

 

Stephane Mahe, Reuters

"Prostřednictvím této žaloby Jana Sizikovová chce, aby byl v tomto případu plně uznán její status oběti. Také chce, aby ti, kteří začali s pomluvami ničícími její pověst, byli trestně stíháni a odsouzeni," řekl právník Frederic Belot.

Sizikovová, které patří 109. místo v deblovém žebříčku, byla před měsícem v Paříži zadržena a krátce umístěna do vazby bezprostředně po dohrání zápasu čtyřhry. Vyšetřována byla kvůli podezření ze sportovní korupce a organizovaného podvodu na loňském Roland Garros.

V Indian Wells se bude hrát v první polovině října, do Asie tenisté nepojedou

Specializovanou jednotku francouzské policie zaujaly okolnosti utkání 1. kola čtyřhry, v němž Sizikovová s americkou partnerkou Madison Brengleovou prohrály s rumunskou dvojicí Andreea Mituová, Patricia Maria Tigová. Sizikovová přišla v pátém gamu druhého setu o podání, poté co udělala dvě dvojchyby a zkazila i další údery. Na vítězství Rumunek v této hře bylo podáno neobvykle vysoké množství sázek ve výši desítek tisíc eur.

ČTK

Časová osa: French Open 2021

Filtr článků - French Open


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..