Živě

Vítězka US Open Andreescuová dostala klíč od města a ulici

16. září 2019 12:06 - Mississauga

Týden po senzačním triumfu na US Open si Kanaďanka Bianca Andreescuová užila slavnostní přivítání v rodném městě Mississauga. Za aplausu tisícovek fanoušků devatenáctiletá tenistka převzala od starostky Bonnie Crombieové symbolický klíč od města a také se dozvěděla, že po ní byla pojmenována ulice.

 

Adam Hunger, ČTK/AP

Andreescuová se v New Yorku stala první kanadskou grandslamovou vítězkou. Dcera rumunských rodičů se nezalekla ani ve finále americké hvězdy Sereny Williamsové a v neděli si v Mississauze na předměstí Toronta životní úspěch znovu vychutnala.

"Je to jednoduše šílené. Za vším je moře těžké práce, potu a taky vzestupů a pádů," řekla kanadská hrdinka. Sezonu Andreescuová začala jako 152. hráčka světového žebříčku a o osm měsíců později se stala královnou grandslamu ve Flushing Meadows.

Andreescuová se na WTA Tour vrátí až koncem září v Pekingu

Její vůli, píli i nadání ocenil také kanadský premiér Justin Trudeau. "Je inspirací pro všechny Kanaďany rozličného věku. Ale mám-li být upřímný, hlavně pro mladé lidi, protože těm ukázala, že mohou dosáhnout všeho," řekl na slavnosti.

ČTK

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..