Ósakaové tekly nervy, křičela a mlátila raketou. Po krachu plánuje další pauzu

4. září 2021 09:57 - New York/Praha

Další krach zažila v této sezoně bývalá světová tenisová jednička Naomi Ósakaová, když na svém oblíbeném US Open, kde v předchozích třech letech dvakrát získala titul, vypadla už ve třetím kole. Po porážce od osmnáctileté Kanaďanky Leylah Fernandezové přemýšlí o další pauze od tenisu. A moc neví, jak se svojí situací dál naložit.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Japonka sice vedla v zápase 7:6 a 6:5, jenže duel nedoservírovala, druhé dějství prohrála v tie breaku a třetí pak 4:6.

Favoritka tíhu okamžiku moc neunesla. Frustraci si vybíjela mlácením raketou, křikem a odpalováním míčků, za což vyfasovala i varování od rozhodčí.

„To moje chování mě opravdu mrzí. Vůbec nevím, proč jsem tohle dělala. Říkala jsem si přitom, že musím zůstat klidná, ale přišel prostě nějaký moment, kdy už to ve mně vybublalo," vysvětlovala na tiskové konferenci.

Senzace na US Open! Končí obhájkyně titulu i třetí hráč světa

„Normálně mívám ráda tyhle výzvy. Ale v poslední době mě přepadnou úzkosti, když se věci nevyvíjí v můj prospěch. A myslím, že to i vy vidíte. Chovala jsem se jak malé dítě. Nejsem si úplně jistá, proč se mi teď tohle děje," vracela se aktuálně třetí hráčka světa k dění na kurtu poté, co zápas nedokázala ve druhé sadě dotáhnout do vítězného konce.

Čtyřnásobná grandslamová šampionka sice ovládla na úvod roku Australian Open, ale od té doby se začala propadat do výsledkové i mentální krize.

Z Roland Garros odstoupila po prvním kole po vlně ostrých reakcí na její rozhodnutí neúčastnit se tiskových konferencí. Přiznala, že má psychické problémy a i kvůli nim si naordinovala delší pauzu. Vynechala Wimbledon, pak se zúčastnila domácích olympijských her, kde slavnostně zapálila oheň, ale v samotném turnaji prohrála už ve třetím kole s Markétou Vondroušovou.

Program, Češi a další důležité informace o US Open 2021

Experti jí nevěřili ani v roli obhájkyně titulu na US Open. A jejich prognózy se nyní naplnily. Ósakaová vyhrála jen v prvním kole nad Češkou Marií Bouzkovou. Ve druhém kole jí pak bez boje vzdala Srbka Olga Danilovičová a ve třetím pak její pouť turnajem ukončila až 73. hráčka světa Fernandezová.

Naomi Ósakaová končí na US Open už ve třetím kole.

Frank Franklin II, ČTK/AP

Po porážce se svěřila, že se s psychickými problémy potýká neustále a chce si dát opět od turnajů pauzu.

„V poslední době se ani po výhrách necítím šťastná. Cítím spíš jen úlevu. A když prohraju, jsem hrozně smutná. To není podle mě normální. Myslím, že si od tenisu dám teď pauzu. Dostala jsem se do bodu, kdy se snažím zjistit, co vlastně chci dělat. Upřímně, teď vůbec nevím, kdy budu hrát příští tenisový zápas," dodala.

roj, Sport.cz

Časová osa: US Open 2021

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..