Skok na středním můstku vyhrál Wellinger, Stoch je bez medaile, Koudelka bral 25. místo

Pchjongčchang

Soutěž skokanů na středním můstku v Pchjongčchangu dnes vyhrál Němec Andreas Wellinger. Favorizovaný Polák Kamil Stoch, který přiletěl do Koreje obhajovat dvě zlaté medaile ze Soči a vede Světový pohár, skončil pod medailovými stupni. Roman Koudelka obsadil 25. místo, Viktor Polášek nepostoupil do druhého kola a skončil čtyřiačtyřicátý. Program několikrát narušil vítr, a tak se medaile rozdělovaly až dlouho po půlnoci místního času.

Roman Koudelka po svém pokusu na středním můstku v olympijském závodě, kde bral nakonec 25. místo

První kolo se odehrálo v polské režii. Stefan Hula, jehož nejlepším umístěním v této sezoně bylo čtvrté místo doma v Zakopaném, ulétl až na 111 metrů, o čtyři a půl metru dál než jeho největší soupeř. Stoch byl druhý, ale druhá polovina závodu se Polákům nepovedla. Oba si zapsali jen 105,5 metru a klesli na čtvrté a páté místo.

Wellinger, který vyhrál páteční kvalifikaci, přistál na značce 113,5 m, což byl nejdelší skok dne. Dvaadvacetiletému skokanovi vynesl po dvou stříbrech z mistrovství světa olympijské zlato, pro Německo první po 24 letech od triumfu Jense Weissfloga v Lillehammeru.

Stejně daleko skočil Nor Robert Johansson a bral bronz. Na druhou příčku se díky vyrovnaným výkonům v obou kolech vklínil další Nor Johann Andre Forfang.

Koudelka v prvním kole prakticky přesně zopakoval výkon z páteční kvalifikace 98 metrů, ve druhém sice přidal pět metrů, ale dál skákali i ostatní. Polášek obsadil skokem dlouhým 92 metrů 44. místo a do druhého kola nepostoupil.

V druhém kole se nejprve blýskl Slovinec Peter Prevc a 113 metry připomněl, že v Soči získal stříbro a před dvěma lety vyhrál Světový pohár. O to víc ho muselo mrzet nepovedené první kolo, v němž se nedostal přes stometrovou hranici.

Naopak ve druhém kole přišli o medailovou naději rakouský mistr světa Stefan Kraft i Němec Richard Freitag, který zářil v první polovině sezony. Pětačtyřicetiletý Japonec Noriaki Kasai, startující na osmých hrách, skončil jednadvacátý.