Rubriky:

Lyže a snowboard

Snili o postupu do čtvrtfinále, ale jediný bod na Italy nestačil

24. února 2018 05:59 - Pchjongčchang

Životnost českého lyžařského kvarteta ve smíšeném závodě družstev na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu se smrskla pouze na osmifinálovou rozjížďku. Jediný bod v konfrontaci s Italy vybojovala Martina Dubovská. Filip Forejtek a Ondřej Berndt své jízdy nedokončili, Gabriela Capová projela cílovou branou jako poražená.

 

Leonhard Foeger, Reuters

„Italové přitom byli soupeřem, přes něhož se dalo postoupit. Věřili jsme, že mezi osmičkou nejlepších budeme figurovat," mínila Gabriela Capová, která startovala z českého kvarteta jako první. Italka Irene Curtoniová však byla rychlejší, česká závodnice zaostala o 0,18 vteřiny. „Věděla jsem, že mohu vyhrát. Bylo však potřeba ukázat perfektní jízdu, jenže já jsem chybovala," posteskla si Capová.

Následně souboj s Riccardem Tonettim nezvládl Ondřej Berndt. „Jeli jsme vyrovnaně. Já v horní pasáži ztratil, pak jsem zariskoval a manko smazal. Jenže jedna brána mi sťukla lyži a spadnul jsem. Chyběl kousíček a vývoj mohl být jiný," lamentoval borec, jenž v kombinaci vybojoval šestnáctou příčku.

Italskou sestavu pak udržela v napětí Martina Dubovská, která pokořila Chiaru Costazzovou. Jenže český tým potřeboval k postupu do čtvrtfinále, aby Filip Forejtek v poslední rozjížďce vyhrál, a ještě zajel nejlepší čas osmifinálové bitvy s Italy. Alex Winatzer byl však nad jeho síly, v závěru navíc českého mladíka rozhodila brána a závod nedokončil.

„Doufala jsem ve větší počet jízd. Jsem zklamaná, stejně jako ostatní," přiznávala Martina Dubovská a pánské kolegy z týmu brala v ochranu. „Nemá smysl se obviňovat, kdo co pokazil. Všichni jeli maximum, abychom uspěli," krčila rameny Dubovská. „Myslím, že trable začaly už u mě, protože kdybych získala bod, kluci mohli pak jet s vědomím, že stačí vyhrát a nemuseli by honit čas. Při špatném vývoji jim nezbývalo než riskovat," přemítala Capová, když se za jejím zády odehrávaly těsné vyřazovací bitvy.

A korejští diváci na zaplněných tribunách nevycházeli z úžasu, dokonce se nechali fanoušky ze Švédska a Švýcarska strhnout k nesmělému povzbuzování, a tak si závodníci užívali báječné atmosféry.

„Jde o hodně atraktivní disciplínu. Člověk na trati vnímá soupeře, jakmile jeden trošku cukne, tak druhý musí riskovat. Pro lidi jde o super podívanou, když mají přímé porovnání lyžařů," mínil Berndt. „Závodníci jsou hodně vyhecovaní, protože soupeře na trati vnímají. Rozdíly jsou minimální, k tomu zpestření v podobě startovacích bran. Nedivím se fanouškům, že je to tak bere," vykládala Cepová. „Já bych nejradši nejezdila nic jiného," přitakávala s úsměvem Dubovská po závodě, v němž triumf slavilo Švýcarsko před Rakouskem a Norskem.

Radek Malina (Pchjongčchang), Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..