Rubriky:

Ostatní

V Brně ožil olympijský park, připraven je i v Ostravě

9. února 2018 14:15 - Brno

V jednom z nejvýraznějších pavilonů brněnského výstaviště - pod kopulí slavného „zetka“ odstartoval v pátek v jedenáct dopoledne Olympijský festival Brno. Pro návštěvníky, kteří nechtějí jen pasivně sledovat na velkoplošné obrazovce po celou dobu olympiády přenosy z korejského dění je připravena celá řada sportovišť. V okolí pavilonu Z je to například běžecký okruh, škola snowboardingu, různé trenažéry a podobně. Park pro nejširší veřejnost je připraven i v Ostravě.

 

Miroslav Homola, Právo

„Park jsme v Brně začali stavět 15 ledna. na obou sportovištích, tedy v Brně i v Ostravě se bude o návštěvníky ve směnách starat dohromady 360 dobrovolníků. kapacita v Brně je v pavilonu Z a jeho okolí 12 000 lidí denně," uvedla za organizátory manažerka olympijských parku Brno a Ostrava Martina Kučerová.

V Brně se bude na sportovištích denně konat olympijský víceboj, při kterém bude denně sportovat přes 400 dětí. Velký zájem o vystoupení už nahlásily také různé sportovní kluby, které Olympijský festival využijí i jako prezentaci vlastní činnosti. „Neustále se nám hlásí další školy, školky, kteří se chtějí akcí zúčastnit a co je potěšující, že o festivaly je i velký zájem z řad důchodců," uvedla Kučerová.

Miroslav Homola, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..