Australan Worthington (vlevo) se snaží ubránit Sani Beciroviče ze Slovinska

Australan Worthington (vlevo) se snaží ubránit Sani Beciroviče ze Slovinska
foto: Sergio Perez, Reuters

Slovinští basketbalisté deklasovali v osmifinále MS Austrálii

Slovinští basketbalisté deklasovali na mistrovství světa Austrálii 87:58 a mohou se těšit na čtvrtfinále, ve kterém se utkají s domácím Tureckem. To si rovněž bez problémů poradilo s Francií a zvítězilo 95:77.

5. 9. 2010 19:31 - 5. 9. 2010 22:06 Aktualizováno ISTANBUL

Nečekaně hladký průběh prvního dnešního duelu v Istanbulu předznamenal už úvod, ve kterém Australané čekali přes šest minut na první body a trefili se až v momentě, kdy prohrávali 0:12. Do zápasu se jim už vrátit nepodařilo.

Čtvrtý tým z posledního mistrovství Evropy Slovinsko vyhrál poločas 42:21 a náskok navýšil v jednu chvíli až na 35 bodů. Nejlepším střelcem byl s 19 body rozehrávač Jaka Lakovič.

Turečtí reprezentanti pak ve večerním utkání nedali šanci Francouzům, už v poločase vedli bezpečným patnáctibodovým rozdílem. Na hřišti kraloval Hedo Turkoglu, domácí hvězda přispěla k výhře 20 body.

V sobotu si čtvrtfinálovou účast zajistili obhájci titulu Španělé a vicemistři Evropy Srbové.

Istanbul - Osmifinále mistrovství světa v basketbale mužů:
Slovinsko - Austrálie 87:58 (42:21), Turecko - Francie 95:77 (43:28).

 

Pošli e-mailem | Nahoru

Odeslat článek e-mailem

Nutno vyplnit všechny položky!Pošlete článek e-mailem svým kamarádům.

 

Můžete uvést více adres, oddělených čárkou.