Dánsko - Švýcarsko 0:8SESTŘIH: Švýcarská střelnice v O2 areně. Dánsko schytalo debakl

Švýcarští hokejisté zvítězili na mistrovství světa v Praze nad Dánskem vysoko 8:0, posunuli se do čela tabulky skupiny A o dva body před českou reprezentaci a stejně jako domácí tým si zajistili účast ve čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Patricka Fischera vyrovnali rekordní výhru turnaje, o kterou se postaralo v neděli Finsko proti Velké Británii rovněž výsledkem 8:0. Dvěma góly a asistencí přispěl k vítězství Kevin Fiala, tři body za branku a dvě přihrávky si připsal také další útočník Nico Hischier. Brankář Leonardo Genoni udržel ve svém třetím vystoupení na turnaji první čisté konto.

Sestřih zápasu Dánsko - ŠvýcarskoVideo: Česká televize

Švýcaři, kteří si drží na šampionátu neporazitelnost, se ujali vedení v čase 4:10. Fiala nabil v levém kruhu Hischierovi, který zamířil k protější tyčce. Dánové se potom ubránili při vyloučení Matiase Lassena. V 18. minutě vystihl kapitán Roman Josi dánskou rozehrávku a na gólmana Frederika Dichowa vyzrál bekhendovým blafákem.

Po 39 sekundách druhé části Švýcaři potrestali faul Nicka Olesena z konce první třetiny. Andres Ambühl přihrál do levého kruhu Fialovi, který překonal přesouvajícího se Dichowa. V čase 23:58 skóroval Fiala podruhé. Po Hischierově přihrávce ještě u levé tyče nestihl zakončit, ale po objetí branky zasunul puk u druhé tyče za Dichowa. Dánům se nepodařilo snížit při vyloučení Calvina Thürkaufa. Potom se sice ubránili při dvou oslabeních, ale ve 34. minutě znovu inkasovali. Přihrávku Daria Simiona proměnil Senteler.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

Do třetí třetiny Dichowa nahradil Mathias Seldrup. Po 23 sekundách dostal puk za Genoniho Patrick Russell, ale sudí Jan Hribik a Mikko Kaukokari po revizi u videa gól neuznali. Ve 43. minutě se dostal v oslabení do úniku Calvin Thürkauf a bekhendovým blafákem překonal Seldrupa. Potom se prosadil Christoph Bertschy a výsledek dovršil v 55. minutě po Bertschyho střele z dorážky Tristan Scherwey.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Praha):
Dánsko - Švýcarsko 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Hischier (Fiala, Josi), 18. Josi, 21. Fiala (Ambühl, Hischier), 24. Fiala (Hischier), 34. Senteler (Simion), 43. Thürkauf, 46. Ch. Bertschy (Scherwey, Thürkauf), 55. Scherwey (Bertschy, Kukan). Rozhodčí: Hribik (ČR), Kaukokari (Fin.) - Hynek (ČR), Wyonzek (Kan.). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 17.225.
Dánsko: Dichow (41. Seldrup) - Nicholas B. Jensen, Bruggisser, Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Larsen, Koch - N. Andersen, Wejse, Poulsen - F. Storm, Russell, Blichfeld - Aagaard, Moelgaard, N. Olesen - From, True, Scheel - Schultz. Trenér: Gath
Švýcarsko: Genoni - Glauser, Josi, Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Jung - Ambühl, Thürkauf, Scherwey - Niederreiter, Hischier, Fiala - Kurashev, Jäger,Andrighetto - Simion, Senteler, Herzog - Ch. Bertschy. Trenér: Fischer

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.