Ústí nad Labem - Jihlava 0:0Vedoucí Ústí na úvod jara remizovalo s Jihlavou, Blažek při premiéře udržel nulu

Fotbalisté Ústí nad Labem remizovali v 17. kole druhé ligy s Jihlavou 0:0. V čele tabulky tak mají před svým sobotním soupeřem nadále šestibodový náskok. Před ústeckou rekordní návštěvou sezóny 2045 diváků si zkušený jihlavský brankář Jaromír Blažek se všemi ošemetnými situacemi poradil. Tři důležité body získali střížkovští Bohemians v Sezimově Ústí.

Brankář Jaromír Blažek

"Byl to normální zápas, ve kterém jsem měl práci hlavně s centry při standardních situacích soupeře. Přímých střel na mě moc nešlo. Škoda, že náš tým ve druhém poločase přepustil iniciativu hráčům Ústí," řekl novinářům bývalý reprezentant Blažek, který v zimě přišel do Jihlavy z pražské Sparty.

Trenér Ústí Svatopluk Habanec měl značné potíže se sestavou, neboť šest domácích hráčů postihly před zápasem střevní problémy. "V šest ráno mi volal Dvořák, že leží, počítal jsem s ním do základní sestavy, ze které vypadl i zesláblý Benčík. Z marodů nastoupil Jablonský, další zůstali na lavičce. Za této situace jsem s remizou spokojený. Škoda, že se neujaly šance Valenty a Holka ve druhém poločase," uvedl Habanec.

V úvodu bylo aktivnější Ústí, na domácího gólmana Nováka mířila první střela až ve 24. minutě. Po půlhodině hry minul ústecký Holek na malém vápně Martykánovu přihrávku.

Standardní situace na obou stranách zůstaly nevyužity. Po přestávce mířila hlavička domácího Džubana do Blažkovy náruče, v 56. minutě nevyzrál jihlavský Mešanovič na gólmana Nováka.

Nápor vedoucího týmu tabulky poté zesílil. V 71. minutě promáchl ústecký zadák Valenta v jasné šanci před brankou Jihlavy další Martykánovu přihrávku, za čtyři minuty mířila Holkova střela nad břevno.

Sparťanské béčko podlehlo Varnsdorfu

Fotbalisté sparťanského béčka vstoupili do druholigového jara domácí prohrou 0:1 s Varnsdorfem a v tabulce zůstali na posledním místě. V Horních Počernicích rozhodl o výsledku gól, který v 43. minutě vstřelil Chod.

Úvod zápasu byl v režii domácího týmu. Dvakrát se sám před brankářem Kovářem ocitl sedmnáctiletý Juliš, ani jednu gólovou šanci ale neproměnil. Po aktivní čtvrthodině úroveň utkání postupně upadla do průměru a na obou stranách bylo k vidění velké množství nepřesností.

Od 20. minuty se začali osmělovat také hosté, zmatků ve sparťanské defenzivě ale dlouho nedokázali využít. Až dvě minuty před koncem první půle přetlačil Kotiš Hybše a nahrál volnému Chodovi, který střelou do protipohybu brankáře Vaclíka otevřel skóre.

Druhý poločas nabídl fotbal, který se pěti stovkám diváků moc nelíbil. Ani jeden tým se nedokázal dostat do koncovky a Varnsdorf si tak zisk tří bodů v poklidu ohlídal.

Třinec porazil Karvinou

Fotbalisté Třince vyhráli derby s Karvinou. Čtvrtý celek tabulky porazili 2:0 brankami Nekudy a Malíře z prvního poločasu.

Nekuda se trefil ve 14. minutě po standardní situaci a jeho gól domácí mužstvo ještě víc nabudil. Třinečtí poté zatlačili soupeře před jeho pokutové území, převahu ale korunovali až v závěru poločasu, kdy se přízemní střelou z 16 metrů prosadil Malíř.

Po změně stran se domácí tým zaměřil na pozornou obranu, která pracovala spolehlivě až na jedinou výjimku z 82. minuty. To třinečtí zadáci nedůrazně pokryli Presla, jenž ale z pěti metrů přestřelil.

Pokažená premiéra

Druhý tým tabulky Bohemians Praha pokazil fotbalistům Táborska soutěžní premiéru s novým názvem klubu. Bývalý Spartak Sezimovo Ústí prohrál na vlastním hřišti 2:4 a střížkovský celek snížil ztrátu na vedoucí Ústí nad Labem na čtyři body.

Bohemians šli v prvním poločase třikrát do vedení, Táborsku se podařilo vyrovnat jen dvakrát. Už v 6. minutě tečoval Penc pro rohovém kopou střelu Očovana, ale vyrovnání zařídil záhy z trestného kopu střelou o tyč Přeučil. Hosté využili mírnou převahu znovu ve 33. minutě. Nahrávačem byl opět Očovan, střelcem hlavou tentokrát Šisler. Za dvě minuty ale svítilo na tabuli 2:2, když dalekonosnou ránu Kočího nezkrotil ani skok brankáře Šebka.

Definitivně poslal hosty do vedení ve 41. minutě Flachbart z penalty za faul Zbrožka na Dorotíka. Krátce po změně stran se Bohemians odpoutali na rozdíl dvou branek, poté co se opakovanou střelou prosadil Dorotík.

Domácí celek se pak snažil dát kontaktní gól, ale Smrek po rohu mířil hlavou nad a nájezd Dobala zastavili obránci. V síti neskončil ani Machův pokus po pěkné kolmici do vápna.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Sparta Praha B - Varnsdorf 0:1 (0:1)
Branka: 43. Chod. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Dobrovolný. ŽK: Cana, Kotiš, Chod (všichni Varnsdorf). Diváci: 510.
Sparta B: Vaclík - Tomášek, Hušek, Polom, Hybš - Kadeřábek, Folprecht (72. Putz), Jirásek, Sýkora - Juliš (80. Rada), Jurdík (46. Valenta). Trenér: Svoboda.
Varnsdorf: Kovář - Kotiš (89. Pimpara), Cana (84. Breite), Martan, Stehlík - Tvaroha, Hozda, Chod (67. Hikspoors), Filip - Melunovič, Rudnickij. Trenér: Frťala.
Třinec - Karviná 2:0 (2:0)
Branky: 14. Nekuda, 41. Malíř. Rozhodčí: Drábek - Pilný, Santarius. ŽK: Maroši, Lisický, Rehák, Eismann - Jursa, Motyčka. Diváci: 1550.
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Matoušek - Malíř, Rehák, Súkenník, Eismann - Maroši, Nekuda (87. Gavlák). Trenér: Luhový.
Karviná: Paleček - Perůtka, Motyčka, Mráz, Hoffmann - Ciku (89. Cverna), Jursa, Presl, Vladavič, Bartošák (52. Mišinský) - Vrána (73. Savič). Trenér: Kula.
Ústí nad Labem - Jihlava 0:0
Rozhodčí: Nenadál - Slavík, Peřina. ŽK: Zeman - Gavrič, Velický. Diváci: 2045.
Ústí n. L.: R. Novák - Jablonský, Džuban (87. Vlk), Valenta, Zeman - Peterka, Martykán, Zachariáš, Lácha - Veverka, Holek. Trenér: Habanec
Jihlava: Blažek - Obert, Halama, Komárek, Gavrič - Helísek (90. Veselý), Velický, Jungr, Kučera - Mešanovič, Sedláček (90. Karlík). Trenér: Pivarník.
Vlašim - Opava 1:1 (1:1)
Branky: 17. Kosak - 45.+2 Partyš. Rozhodčí: Lerch - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Janda, Toma, Starý (všichni Vlašim). Diváci: 765.
Vlašim: Toma - Vebr, Zákostelský, Petrů, Starý - Janda, Macek, Průcha (60. Pokorný) - Kosak, Nečas (51. Vojta), Vaněček. Trenér: Urban.
Opava: Novák (40. Květoň) - Hrabina, Coufal, Uvíra, Zapletal, Halaška (65. Ficek), Radzinevičius (83. Neubauer), Křeček, Sedláček, Partyš, Mikula. Trenér: Mazura.
Táborsko - Bohemians Praha 2:4 (2:3)
Branky: 8. Přeučil, 35. Kočí - 6. Penc, 33. Šisler, 41. Flachbart z pen., 54. Dorotík. Rozhodčí: Možíš - Chytil, Gallo. ŽK: Rožboud, Dobal - Hájek, Grznár. Diváci: 844.
Táborsko: Fryšták - Rožboud, Nesvadba, Zbrožek, Smrek - Přeučil, Dobal, Sladký (67. Kostečka) - Kočí, Jasanský - Pecka. Trenér: Zákostelský.
Bohemians Praha: Šebek - Očovan, Penc, Flachbart, Hájek - Dorotík, Szabo, Šisler, Macháček, Grznár - Ibe (76. Škoda). Trenér: Barát.