Hokejisté Kladna vyhráli počtvrté v řadě

VSETÍN

Kladno dokázalo v pátečním šestém kole hokejové extraligy počtvrté v řadě vyhrát, když vše podstatné se odehrálo ve druhé třetině. Středočeši na ledě Vsetína rozhodli třemi rychlými brankami v rozmezí pěti minut a soupeř již nedokázal na vedení hostujícího celku odpovědět.

Dějiny zápasu se psaly mezi 32. a 38. minutou. Domácí v sestavě s finským bekem Lambergem nevyužili velkou převahu z úvodní části a pykali.

Na gólovou dorážku Ševce ještě stačil povedenou ranou od modré reagovat Hrabal, když předchozí branku Valachů sudí Minář po kontrole videa neuznal.

Hostitele ale vzápětí srazil vlastní gól obránce Nedbálka, který si nedbale zpracovával kotouč rukou, až jej nasměroval za gólmana Hoviho. Po spolupráci s bratrem Martinem zvyšoval na dvougólový rozdíl Michael Frolík.

V nabitém závěru třetiny pak vsetínský Tomík pohrdl trestným střílením nařízeným za faula na Květoně. Když se v poslední třetině v přesilovce trefil Bílek nebylo o vítězi nejmenších pochyb.

Vsetín - Kladno 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Hrabal - 32. Ševc (Gardoň), 35. V. Čech, 37. Michael Frolík (Martin Frolík, Gardoň), 46. Bílek (Patera, Ševc). Rozhodčí: Minář - M. Čech, Chytil. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 3055.
Vsetín: Hovi - Luža, F. Štefanka, Nedbálek, Zapletal, Spitzer, Lamberg, Bauer, Hrabal - Dubec, Steiner, Duba - R. Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Gorev, Bacul - Korotvička, O. Hruška, Sakrajda. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Špelda, L. Procházka, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Huml, Kalla - Tlustý, M. Havel, Hluchý - Besser. Trenéři: Müller a Tatíček.