Budějovice se podělily se Zlínem o body

Č. BUDĚJOVICE

V urputném pátečním utkání dvou vyrovnaných protivníků začali lépe domácí z Českých Budějovic. Měli více šancí, ale gól dostali hned ve 2. minutě. Rychlý protiútok Zlína vedl Kristek. Chtěl vystřelit, bránící hráč mu sice ránu ztlumil, puk však i tak prošel pomalu do Cháberovy branky.

Vyrovnal v přesilovce Hudec. I on se pokoušel o nahrávku, mířil na Šimánka, ale Zubíček v pádu nahrávku srazil za Murína.

Druhá třetina byla proti první pomalejší a ubylo v ní šancí i vyloučení. Oba celky dobře bránily a brankáři Chábera i Murín chytali spolehlivě. Gólmani dominovali zápasu i v závěru, který skončil bezgólovým prodloužením.

Josef Jandač, trenér Českých Budějovic: "Dvě třetiny jsme odehráli lépe. Ve třetí už jsme museli hrát opatrně, protože soupeř má nebezpečné brejky."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Postupně jsme srovnali hru a remíza je spravedlivá."

Č. Budějovice - Zlín 1:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Hudec (Harant) - 2. Kristek (Vosátko). Rozhodčí: Hradil - Machálek, Škach. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. Diváci: 4263.
Budějovice: Chábera - Harant, Gřegořek, Vydarený, Kutlák, Mucha, Jindra - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Krátoška, Kotrla - Kopecký, Hanzal, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Nosek, Zubíček, Houdek, Vosátko - Barinka, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, I. Rachůnek - Mokrejš, Kristek, Pištek - od 21. navíc Jenáček, Kubiš, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.