Plzeň a Vsetín se rozešly smírně

PLZEŇ

Souboj celků ze dna tabulky skončil v neděli dělbou bodů, a oba tak dál čekají na první vítězství v sezóně.

Domácí z převahy v prvních patnácti minutách vytěžili jen jeden gól. Přesilovky se nedařily hostům ani plzeňským hokejistům, jen Kracík trefil tyč Šteflovy branky. Ve druhé třetině domácí nedokázali využít více než minutové převahy dvou hráčů na ledě, i když v jednom případě musel rozhodčí Bolina využít služeb videorozhodčího.

Ani začátek závěrečného dějství nevybočil z průměru. Domácí J. Straka trefil jen tyč vsetínské branky, ale hned z protiútoku zkušený Stantien vyrovnal. Poté také chyboval rozhodčí Bolina, když předčasně přerušil hru, a proto nemohl uznat plzeňský gól a dlouho se jeho hráčům i divákům omlouval. O vítězi pak nerozhodlo ani prodloužení.

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Byl to náš další špatný výkon doma. Omlouvám se tím divákům, že se na to musí dívat. Nedali jsme opět góly, i když jsme hráli bez obránce Trnky." Vladimír Jeřábek, trenér Vsetína: "Je to první náš bod z venku. Plzeň nevyužila v první třetině své šance, my jsme od druhé zvýšili bojovnost."

Lasselsberger Plzeň - Vsetínská hokejová 1:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. J. Straka (Matějovský) - 44. Stantien (Tomík). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:11. Bez využití. Diváci: 4566.
Plzeň: Málek - Cartelli, Jindřich, Klaus, Štěpánek, Nedoma (29. Trojovský), Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Adamský, J. Straka, Matějovský - Důras, Vorel, Havelka - Kocák, Michal Straka, Kica. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Vsetín: Štefl - Hrabal, Bauer, Nedbálek, F. Štefanka, Luža, Lamberg, Zapletal, Spitzer - Dubec, Steiner, Duba - Květoň, Bacul, Demel - Tomík, Stantien, Gorev - Sakrajda, O. Hruška, Korotvička. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.