Drama v Litvínově rozhodl v závěru Benda

LITVÍNOV

V pátečním utkání 44. kola extraligy porazil Litvínov hostující Plzeň po strhující bitvě v poslední třetině 5:4, když o výhře Chemiků rozhodl 46 sekund před závěrečnou sirénou zkušený útočník Jan Benda.

Severočeši využili hned první přesilovku Hranáčovou střelou od modré čáry, soupeř kontroval pohotovým zakončením Šindela. Vzápětí Prorok neproměnil sólo, ale v 6. min. se Branda krásně trefil pod horní tyčku. Plzeň pak přestála tři oslabení po sobě a znovu dotáhla skóre, když Altrichtra švihem překonal Trnka.

Na začátku třetí části se poprvé gólově prosadil Benda, Plzeň dotáhla v početní výhodě. Na Poživilův zásah v přesilovce stačil zase odpovědět agilní Trnka a vše směrovalo k prodloužení, jenže důrazný Benda udělal ráznou tečku za přestřelkou.

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Chvílemi jsme hráli laxně v obraně, ale nakonec jsme spokojeni. Ve třetí třetině to byla divočina se šťastným koncem pro nás."

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Měli jsme bod na dosah, závěr jsme však nezvládli. Odchodu obránce Štěpánka do Švédska nelituji, protože nepodával očekávané výkony."

Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 5:4 (2:1, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Hranáč (Prorok), 6. Branda (Skuhrovec), 44. Benda (Ťupa), 54. Poživil (Reichel), 60. Benda (Branda, Skuhrovec) - 3. Šindel (Důras, Adamský), 28. Trnka (Šindel, Adamský), 51. Zelenka (Trnka), 58. Trnka (D. Moravec, Zelenka). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 2225.
Litvínov: Altrichter - Hranáč, Punčochář, Gýna, Poživil, Ťupa, Kočí, Skuhrovec - Prorok, Reichel, Kubinčák - Branda, Benda, Trávníček - Bednařík, Sklenička, Šaffer - Gombár, Jánský, Zadina. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Plzeň: Málek - Cartelli, Trnka, Nedoma, Hučko, Vobořil, Výborný - Zelenka, D. Moravec, Matějovský - Kracík, A. Padělek, Vorel - Adamský, Šindel, Důras. Trenéři: M. Sýkora, Rulík.