Rubriky:

Český tým

Hokejisté se balí do Bernu, čtvrtfinále se Švédy hrají ve čtvrtek

4. května 2009 14:36 - KLOTEN

Až v pondělí večer po zbývajících zápasech osmifinálové skupiny E bylo potvrzeno, že čeští hokejisté nastoupí ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Švédsku ve čtvrtek od 20:15 hodin. V případě postupu je v semifinále čeká lepší z dvojice Kanada - Lotyšsko. Termíny prvního kola play-off byly dlouho nejasné jak kvůli zamotanosti skupiny E, tak i pro dohady televizních společností.

Soupeřem českých hokejistů se až v pondělí navečer stalo po předpokládané výhře nad Francií Švédsko. A jejich souboj se uskuteční ve čtvrtek večer, protože přáním švédské televize bylo vysílat čtvrtfinále Tre Kronor ve večerním čase, nikoliv však proti středeční fotbalové Lize mistrů. A když se do čtvrtfinále nedostalo Švýcarsko, byl čtvrteční večer původně rezervovaný pro pořádající zemi, volný.

IIHF předem slíbila, že ve stejný den budou hrát mužstva, která pak mohou na sebe narazit v pátečním semifinále, takže na lepšího z česko-švédského duelu čeká vítěz zápasu mezi Kanadou a Lotyšskem.

Přesun do Bernu

Zítra se česká hokejová reprezentace přesouvá do Bernu. "V devět ráno máme snídani, v jedenáct je oběd, ve dvanáct odjezd do Bernu, a od 15 hodin trénink," nastínil plán manažer národního týmu Martin Urban.

Maséři reprezentace už sbalili všechny věci a v úterý v sedm ráno budou mít přistavený truck, do nějž všechno naskládají a vyrazí do Bernu připravit českou kabinu. Ta by údajně měla být lepší než v Klotenu.

Program čtvrtfinále hokejového MS:
Středa 6. května:
16:15 Rusko - Bělorusko
20:15 Finsko - USA
Čtvrtek 7. května:
16:15 Kanada - Lotyšsko
20:15 Česká republika - Švédsko

Jirka G. Novák, Martin Kézr (Kloten), Sport.cz, Právo

Reklama Sklik


Časová osa: Český tým