Nymburk - Kolín 83:71Basketbalisté Nymburka vyhráli i dvacátý ligový zápas s Kolínem

Ani na dvacátý pokus se basketbalistům Kolína nepovedlo porazit v nejvyšší soutěži středočeského rivala Nymburk. Na jeho palubovce dnes prohráli 71:83, obhájce titulu má po předehrávce čtvrtého kola nadstavbové části v čele skupiny A1 osmibodový náskok před Prostějovem.

Basketbalisté Nymburka vyhráli i dvacátý ligový zápas s Kolínem

Kolín sice vedl v úvodu druhé čtvrtiny o šest bodů, ale pak favorit i díky šňůře 12:0 skóre otočil a první poločas vyhrál 45:32. Kolín, který ještě nenasadil novou posilu exsparťana Štefana Ličartovského, ovládl třetí desetiminutovku a do poslední čtvrtiny vstupoval s mankem čtyř bodů. Nymburk však v generálce na středeční zápas s CSKA Moskva ve VTB lize žádné komplikace nepřipustil.

Střelecky táhli domácí tým Američané Tre Simmons (24 bodů) a Lamayn Wilson (22).

Basketbalová Mattoni liga mužů - 4. kolo nadstavby, skupina A1:
Nymburk - Kolín 83:71 (21:23, 45:32, 62:58)
Nejvíce bodů: Simmons 24, Wilson 22, Lawrence 11, Nečas 10 - Machač 17, Field 12, Barnes a Jelínek po 11. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Baloun. Trestné hody: 19/12 - 17/13. Fauly: 18:22. Trojky: 7:6.