V Östersundu slaví Björndalen, české biatlonisty zradila střelba

Östersund

Nedělní štafeta skončila pro české barvy bronzovou radostí, v prvním individuálním závodu sezóny měli ale čeští biatlonisté v Östersundu k umístění na stupních vítězů daleko. Vytrvalostní závod na 20 kilometrů v rámci úvodního dílu Světového poháru ovládl jednačtyřicetiletý norský veterán Ole Einar Björndalen, který triumf podpořil především vynikajícím výkonem na střelnici, kde v těžkých podmínkách ani jednou nechyboval. Nejlepší z pětice českých reprezentantů skončil na 28. místě Jaroslav Soukup, za vítězem zaostal skoro o čtyři minuty. Při střelbě minul tři terče stejně jako v konečném pořadí o sedm příček horší Ondřej Moravec.

Norský veterán Ole Einar Björndalen ovládl vytrvalostní závod mužů na 20 km v Östersundu.

Se ztrátou 27,1 sekundy za norským fenoménem, jenž si připsal už 95. vítězství v SP v kariéře, skončil Němec Simon Schempp. Na bronzový stupínek vystoupil Rus Sergej Volkov, jenž se podobně jako vítěz prezentoval bezchybnou střelbou. Björndalen se radoval z vítězství poprvé od triumfu ve sprintu na loňské olympiádě v Soči. Vytrvalostní závod naposledy ovládl před šesti lety na mistrovství světa v korejském Pchjongčchangu.

"Zase ukázal, že dává biatlonu sto padesát procent. Někdo říkal, že by chtěl stovku výher. Jde tvrdě za svým cílem," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi o norském biatlonistovi.

Michal Šlesingr před rokem ve švédském středisku vybojoval bronzovou medaili, dnes však při střelbě chyboval pětkrát a skončil 53.. Tomáš Krupčík třikrát a byl 58. a Michal Krčmář byl se šesti chybami 70.

"Celkově to byl slabý výkon. Takový závod nějakou dobu nepamatujeme a je to určitě zklamání. Doufám, že to bude lepší. Nezvládli jsme to střelecky a běžecky to taky nebyla žádná sláva," dodal Rybář.

Světový pohár v Östersundu pokračuje ve čtvrtek od 17:15 vytrvalostním závodem žen.