Rubriky:

Běžkyně sobě

Koncertní pianistka se dala na rock’n’roll a zapsala se do dějin sportu

9. června 2017 08:01 - San Diego

Američanka Harriette Thompsonová se stala nejstarší ženou světa, která úspěšně dokončila půlmaraton. S devíti křížky na zádech uběhla 20. ročník Rock 'n' Roll San Diego Half-Marathon a byl z toho nový rekord.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Křepké ženě je již 94 let a svoji kalifornskou porci 21 097,5 metrů zdolala za méně než čtyři hodiny. Přesněji tedy za 3 hodiny, 42 minut, 56 vteřin. Tímto výkonem překonala předchozí rekord držený Gladys Burrillovou, která uběhla půlmaratón v roce 2012 ve věku 93 let.

Statisticky je mezi mrtvými, ale ona se ocitá na vrcholu světa

Thompsonová ale není úplně neznámou personou na poli světového běhu. Bývalá koncertní pianistka se už dříve do mezinárodních tabulek zapsala jako nejstarší maratonská běžkyně, když dvojnásobnou trať o délce 42,2 kilometru zdolala za 7 hodin, 24 minut a 36 vteřin. Její životní cesta ale v žádném případě nebyla přímočará ‒ Thompsonová musela dvakrát bojovat s rakovinou. I z tohoto důvodu běhá a sbírá prostředky pro charitativní organizaci Leukemia Lymphoma Society.

Také letos se chtěla agilní stařenka v San Diegu pustit původně do maratonu, ale zdravotní problémy jí v tom zabránili. Nemohla se tak pokusit prolomit svůj dřívější rekord a posunout věkovou hranici „nejstarší maratonkyně světa" ještě o něco výše. Podle agenturních zpráv se běhů v přímořském kalifornském San Diegu účastnila posledních 16 let.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce