K. Vary - Olomouc 3:2Vary po sérii porážek zabraly a oplatily Hanákům prohru

23. Redlich 2 : 0
37. Kohout 3 : 0
46. Bambula 3 : 1
49. Strapáč 3 : 2

Hokejisté Karlových Varů po první reprezentační přestávce v sezoně ukončili v Tipsport extralize sérii čtyř porážek. V dohrávaném utkání 4. kola zdolali doma Olomouc 3:2 a v tabulce se posunuli na šesté místo, Hanáci utrpěli teprve druhou prohru z posledních šesti duelů a zůstávají třetí. Dvěma góly a asistencí Západočechům k výhře pomohl Martin Kohout. Zápas se měl hrát již 25. září, ale musel být odložen kvůli poruše rolby a nezpůsobilé hrací ploše.

Zleva: střelec Martin Kohout, Tomáš Redlich, Vít Jiskra a Tomáš Havlín z Karlových Varů se radují z gólu.

V barvách Energie se představil poprvé finský obránce Joona Huttula, který přišel po konci angažmá v Hradci Králové. Západočeši se už ve 3. minutě ujali vedení, když po Redlichově nahození se puk od Kohoutovy brusle dostal za Sedláčkova záda. Zvýšit mohl Beránek, ale jeho prudká střela z levého křídla se nevešla mezi tyče olomoucké branky.

Ve 22. minutě při samostatném nájezdu na Sedláčka nevyzrál Koblasa, ale o minutu později se po několika odrazech dostal k puku Redlich a střelou do růžku upravil na 2:0.

Brankář Olomouce Jakub Sedláček a Ondřej Beránek z Karlových Varů.

Olomouc pak zvýšila svou aktivitu, z které však vyplynula jediná větší příležitost Ondruška, kterou Lukeš včasným sklepnutím betonů zneškodnil. Ve 37. minutě se podruhé do listiny střelců zapsal Kohout, který zády k brance pohotově tečoval Havlínovo nahození od modré čáry.

Třetí třetina přinesla drama. Nástupem Lukáše do branky získali hosté nový impulz. Ve 46. minutě sebral Lukešovi čisté konto Bambula a v čase 48:17 snížil na 2:3 Strapáč, po jehož nahození od mantinelu si Huttula srazil puk do vlastní branky. Domácí těsný náskok uhájili i v 54 sekund trvající power play také díky Lukešovi.

Dohrávka 4. kola hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Kohout (Redlich, Jiskra), 23. Redlich (Kohout, Jiskra), 37. Kohout (Havlín) - 46. Bambula (J. Knotek), 49. Strapáč. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Gerát, Špůr. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 2729.
Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, Huttula, Dlapa, Bartejs, Havlín, Pulpán, D. Mikyska - Hladonik, Gríger, Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - O. Beránek, Jiskra, Redlich - Kružík, Sapoušek, Bernad. Trenér: Bruk.
Olomouc: J. Sedláček (41. Lukáš) - A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček, Mareš - Kunc, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Menšík, Anděl - Mácha, Strapáč, Olesz. Trenér: J. Tomajko.