Olomouc - Ml. Boleslav 2:0Olomoucký Konrád vychytal Boleslav

32. Plášek 1 : 0
39. Orsava 2 : 0

Hokejisté Olomouce porazili ve 28. kole extraligy Mladou Boleslav 2:0, zabrali po dvou prohrách a přehráli Bruslaře i potřetí v sezoně. Čisté konto udržel brankář Branislav Konrád.

Zleva brankář Olomouce Branislav Konrád a Jan Stránský z Mladé Boleslavi.

Domácí uspěli i bez potrestaného nejproduktivnějšího hráče Jana Káni, hosté neskórovali ve třetím z posledních čtyř utkání, během kterých vstřelili jedinou branku a nezískali žádný bod. Hanáci jsou i nadále třetí, Mladá Boleslav devátá.

Ačkoliv to podle prvních několika minut vypadalo na zajímavý rychlý hokej, první třetina nakonec příliš hokejové krásy nenabídla a diváci během ní branku neviděli. Jediné větší šance měla Mladá Boleslav během přesilové hry, kdy Šmerha trefil tyč Konrádovy branky a Šťastný z mezikruží zamířil jen do středu branky.

Zleva Jan Eberle z Mladé Boleslavi, brankář Olomouce Branislav Konrád a Petr Strapáč z Olomouce.

Začátek druhé třetiny ovlivnilo několik vyloučení a první velkou šanci Olomouce při hře čtyř proti čtyřem nevyužil Navrátil. Přestože byli mírně aktivnější hosté, úvodní branku utkání vstřelili Hanáci. Navrátil v úniku dvou proti jednomu přichystal puk před odkrytou branku Pláškovi, který zblízka nezaváhal.

Zleva Ondřej Najman z Mladé Boleslavi, Pavel Pýcha z Mladé Boleslavi a Jan Stránský z Mladé Boleslavi diskutují.

Poté navíc Krošeljovi po Řezníčkově střele propadl puk z lapačky jen těsně vedle tyče. Druhou branku pak domácí přidali v přesilové hře, po kombinační akci zamířil přesně Orsava.

Třetí třetina nabídla stejný průběh jako druhá. Mladá Boleslav měla mírnou optickou převahu, vážnější šance si však přes dobře hrající obranu domácích vytvářela jen těžko. Když už se ke střele z dobré pozice dostal Beránek, zachránila Konráda podruhé v zápase tyč. Ke vstřelení branky pak hostům nepomohla ani dvouminutová hra bez brankáře.

28. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Plášek (Navrátil, Strapáč), 39. Orsava (Nahodil, J. Knotek). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Axman, Synek. Vyloučení: 7:4, navíc Švrček - Fořt 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 4005.
Olomouc: Konrád - Rutar, Ondrušek, Mareš, Rašner, Řezníček, Švrček - Orsava, J. Knotek, Bambula - Olesz, Nahodil, Kusko - Navrátil, Strapáč, Plášek - Handl, Anděl, Ministr. Trenér: Tomajko.
Mladá Boleslav: Krošelj - R. Jeřábek, Pýcha, Bernad, Jánošík, Křepelka, Lintuniemi, Štich - Šťastný, Lantoši, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Kantner - J. Stránský, Fořt, Eberle - M. Beránek, Závora, Šmerha. Trenér: Čihák.