Liberec - Zlín 2:1Vrbův Zlín znovu na lopatkách, Liberec vyhrál po sedmi kolech

70. Rondič (penalta) 1 : 0
86. Olatunji 2 : 0
90. Cedidla 2 : 1

Fotbalisté Slovanu Liberec vyhráli v sobotním utkání 26. kola Fortuna ligy doma nad zachraňujícím se Zlínem 2:1. Severočechům pomohla do vedení penalta proměněná Rondičem, náskok Slovanu pak pojistil Olatunji. Až v nastavení korigoval výsledek Cedidla. Liberec vyhrál po sedmi kolech a upevnil si 10. místo v tabulce.

Radost fotbalistů Slovanu Liberec po proměněné penaltě v duelu se Zlínem.

Severočeši oplatili soupeři říjnovou prohru 1:2 a ve vzájemných ligových duelech uspěli po třech porážkách se Zlínem po sobě. Liberečtí zvítězili po sedmi kolech a více než dvou měsících a upevnili si pozici v první desítce tabulky. "Ševci" nenavázali na minulou vysokou výhru 5:1 nad Českými Budějovicemi, podruhé z posledních tří kol utrpěli porážku a na 15. místě mají stejně bodů jako poslední Pardubice, které v neděli přivítají Spartu.

Liberečtí začali aktivněji a v úvodu chvílemi nepůjčovali soupeři míč, k velkým šancím ale jejich převaha nevedla. V 16. minutě se dostal ze strany do nadějné pozice Ghali, tečovanou střelou ale minul vzdálenější tyč.

Zlínští se zhruba po 20 minutách oklepali a sami zahrozili, Vukadinovič na zadní tyči v těžké pozici přestřelil. Na opačné straně po půlhodině brankář Rakovan vyrazil Červův pokus. Hosté před přestávkou chvílemi získávali převahu a po centru v nadějné pozici hlavičkoval vedle Libor Kozák.

Na druhé straně zamířil Purzitidis jen do boční sítě. V závěru první půle domácí Ghali po brejku obešel na levé straně před vápnem i gólmana Rakovana, místo přihrávky na lépe postavené spoluhráče se ale pokusil trefit odkrytou branku a poměrně vysoko přestřelil.

Po změně stran poslal liberecký trenér Kozel k Rondičovi na trávník druhého vysokého útočníka Olatunjiho. Po hodině hry se dostali do hry uzdravený domácí Fukala a hostující Fantiš, který se ale po souboji s protihráčem zranil a už po čtyřech minutách musel odstoupit.

V 68. minutě upadl ve vápně po dvou kličkách a souboji se Simerským domácí Červ. Sudí Klíma nejprve rozpažil, ale po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu, kterou proměnil Rondič. Bosenský útočník skóroval potřetí v ligové sezoně.

V 77. minutě vyrazil nejistý Rakovan Tuptův přímý kop do středu branky jen na břevno a dobíhající Rondič doklepl míč do sítě, po přezkoumání situace ze záznamu ale videorozhodčí odhalil těsný ofsajd. Domácí přidali pojistku až v 86. minutě, kdy Rondič na hranici ofsajdu vysunul střídajícího Olatunjiho a nigerijský útočník střelou po zemi mezi gólmanovy nohy zaznamenal svou třetí branku v české lize.

Zlín ještě závěr trochu zdramatizoval. Na Hrubého centr z rohu si na zadní tyči přes Červa naskočil obránce Cedidla a hlavičkou si připsal třetí gól v ligové kariéře. Na srovnání už ale hosté nedosáhli, naopak na druhé straně po brejku přestřelil na dlouhou nohu Rondič. Zatímco Liberec doma v lize vyhrál po pěti zápasech, Zlín od srpna 2021 venku v nejvyšší soutěži čeká na vítězství už 27 utkání.

26. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Trinity Zlín 2:1 (0:0)
Branky: 71. Rondič z pen., 86. Olatunji - 90.+3 Cedidla. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Arnošt - Szikszay (video). ŽK: Frýdek - Hlinka, L. Kozák, Hrubý. Diváci: 1692.
Liberec: Vliegen - Prebsl (60. Fukala), Purzitidis, Plechatý - Ndefe, Doumbia (89. Frýdek), Červ, Tupta (83. Rabušic) - Ghali (89. Lehoczki), Valenta (46. Olatunji) - Rondič. Trenér: Kozel.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka (75. Balaj), Čanturišvili - Didiba, Hlinka - Vukadinovič (60. Fantiš, 64. Janetzký), Hrubý, Dramé - L. Kozák. Trenér: Vrba.