Vyškov - Sparta B 3:1Vyškov po obratu zdolal rezervu Sparty a vede druhou ligu

Fotbalisté Vyškova v 7. kole druhé ligy porazili doma po obratu 3:1 Spartu B a dostali se o bod do čela tabulky před pražskou Duklu, která v pátek jen remizovala bez branek v Příbrami. Brno vyhrálo díky trefě nejlepšího střelce soutěže Jakuba Řezníčka 1:0 v Prostějově.

Sparťanskou rezervu poslal do vedení při druholigovém debutu obránce Stárek, jenž tečoval do sítě Hodoušovu střelu. Letenští vyhráli první půli popáté za sebou, tříbodový zisk ale slavili jen jednou. Vyškov srovnal v 57. minutě, kdy zakončil samostatný únik Metsoko, a v 71. minutě dokonal obrat hlavou Bayo. V nastavení přidal pojistku z penalty Vintr.

Vyškov doma zvládl vítězně i čtvrtý zápas v sezoně. Sparta nevyhrála potřetí za sebou a je na 13. místě. V základní sestavě Pražanů nastoupil poprvé v této sezóně Casper Höjer.

Řezníček potvrdil střeleckou formu po hodině hry, kdy usměrnil do brány Endlův centr. Kapitán Zbrojovky dal v posledních třech utkáních pět branek, celkem má na kontě sedm gólů. Brno se i díky tomu posunulo na čtvrtou příčku, Prostějov je předposlední.

Do formy se dostává i Líšeň. Druhý z brněnských týmů v soutěži proti Kroměříži z řady šancí skóroval jen ve 40. minutě, kdy se k tyči trefil Polášek. Líšeň doma potřetí za sebou zvítězila a naplno bodovala potřetí z posledních čtyř kol. Naopak Kroměříž podruhé po sobě prohrála 0:1.

Výsledky 7. kola druhé fotbalové ligy
Vyškov - Sparta Praha B 3:1 (0:1)
Branky: 57. Metsoko, 71. Bayo, 90.+2 Vintr z pen. - 28. Stárek. Rozhodčí: Opočenský - Leška, Dobrovolný. ŽK: Bayo, Coulibaly, Mafwenta, Štěpánek - Höjer. Diváci: 1458.
Prostějov - Brno 0:1 (0:0)
Branka: 61. Řezníček. Rozhodčí: Petřík - Pfeifer, Vyhnanovský. ŽK: Bartolomeu, Spáčil, Gábriš - Smejkal, Šural. Diváci: 820.
Líšeň - Kroměříž 1:0 (1:0)
Branka: 40. Polášek. Rozhodčí: Ulrich - Kotík, Bureš. ŽK: Sokol, Polášek - Cupák, Kudela, Oulehla, Červenka. ČK: 88. Kudela. Diváci: 628.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.