SESTŘIH: Kladno po katastrofálním úvodu padlo v Liberci a už je poslední

Katastrofální první osmiminutovka stála hokejisty Kladna zápas v Liberci. Rytíři během ní inkasovali všechny tři góly a přestože ve druhé třetině dvěma góly snížili, vyrovnat už nestihli a prohráli 2:3. Bílí Tygři tak bodovali po třech zápasech, Rytíři pod Ještědem padli už poosmé v řadě, naposledy tam uspěli 21. října 2012. Kladno spadlo na poslední místo tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Rytíři Kladno 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Liberec vstoupil do utkání proti Kladnu parádně, už po 44 sekundách poslal Tygry do vedení Dvořák.

Liberec - Kladno 1:0 (1. J. Dvořák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě hůře bylo pro Rytíře v 6. minutě po trefě Filippiho, který zvýšil už na 2:0 pro domácí.

Liberec - Kladno 2:0 (6. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A demolice Kladna pokračovala i nadále. Na ukazateli skóre běžela osmá minuta, když Galvas zvýšil už na tříbrankový rozdíl.

Liberec - Kladno 3:0 (8. T. Galvas)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 9. minutě tak skončil zápas pro kladenského gólmana Bowa, jenž své místo přepustil Brízgalovi.

Liberec - Kladno, střídání brankářů KladnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O populární michiganskou fintu se pokusil Jakub Rychlovský, s technicky těžkým kouskem si však neporadil.

Liberec - Kladno, Rychlovský se neúspěšně pokusil o michiganaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno ale neskládalo zbraně a Ticháček dělovkou do herního růžku překonal Hrenáka - 1:3.

Liberec - Kladno 3:1 (33. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O pět minut později navíc Plekanec při přesilovce našel Tralmakse a Kladno najednou bylo na dostřel.

Liberec - Kladno 3:2 (38. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Majitel Kladna Jaromír Jágr sledoval nezdar svého týmu ze střídačky, na které opět nechyběl ani Jakub Voráček.

Liberec - Kladno, Jágr s Voráčkem na střídačceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

5. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. J. Dvořák (Filippi), 6. Filippi (Faško-Rudáš, M. Ivan), 8. T. Galvas (Flynn, Faško-Rudáš) - 33. Ticháček (Kusý, Jarůšek), 38. Tralmaks (Plekanec, Ticháček). Rozhodčí: Úlehla, Ondráček - Klouček, Kajínek. Vyloučení: 2:8. Využití: 0:1. Diváci: 4776.
Liberec: Hrenák - J. Dvořák, McCoshen, Melancon, M. Ivan, R. Petrovický, Derner, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Flynn - Bulíř, A. Najman, Rychlovský - Kelly Klíma, J. Pérez, Birner - Gajda, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Kladno: Bow (9. Brízgala) - Veber, Slováček, Hejda, Ticháček, Martenet, Babka, Klikorka - Tralmaks, Plekanec, Sideroff - Jarůšek, Klepiš, Kusý - Frolík, Pytlík, O. Bláha - M. Beran, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.