SESTŘIH: Litvínov v divoké přestřelce přehrál mistra a připsal si šestou výhru v řadě

Litvínovská Verva řádí. V duelu 7. kola hokejové extraligy si na stadionu Ivana Hlinky poradila s mistrovským Třincem a po vítězství 6:4 si připsala šestou výhru v řadě. Hosté naopak páteční facku od Hradce Králové (0:5) odčinit nedokázali.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Litvínov vs. HC Oceláři Třinec 6:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Domácí měli skvělý nástup a již po 37 sekundách se ujali vedení.

Litvínov - Třinec 1:0 (1. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři docela rychle vyrovnali 1:1 Čacho zpoza branky dostal puk před branku, kam si najel mezi dva litvínovské hráče Dravecký a rychlou střelou nedal šanci brankáři Tomkovi.

Litvínov - Třinec 1:1 (3. Dravecký)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bratrská spolupráce končí druhým gólem v síti Mazanec. David Kaše přihrávkou vyslal do úniku Ondřeje, jenž bekhendovou kličkou překonal třineckého gólmana.

Litvínov - Třinec 2:1 (18. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

55 sekund před koncem prvního dějství zvýšil vedení Vervy Válek.

Litvínov - Třinec 3:1 (20. Válek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 27. minutě už vedli domácí o tři branky. Po bekhendovém blafáku se prosadil Hlava.

Litvínov - Třinec 4:1 (27. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelé dvě minuty později vykřesal naději pro Oceláře Hudáček.

Litvínov - Třinec 4:2 (29. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do šaten si však Litvínov přeci jen odnesl tříbrankový náskok. Ve 35. minutě využil přesilovku Koblasa.

Litvínov - Třinec 5:2 (35. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Očekávaný tlak šampionů v závěrečné části se nekonal. Šestý úder zasadil Třinci ve 42. minutě Sukel´.

Litvínov - Třinec 6:2 (42.  Sukeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Devět minut před koncem se střelu Jeřábka pokusil tečovat Pánik, ale promáchl. Puk však stejně skončil za zády Tomka.

Litvínov - Třinec 6:3 (51. Jeřábek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě vykřesal pro Oceláře naději kanonýr Růžička, na obrat však bylo příliš pozdě. Oceláři tak páteční debakl na domácím ledě s Hradcem Králové neodčinili. Domácí Verva naopak zvítězila již pošesté v řadě.

Litvínov - Třinec 6:4 (58. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

7. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. A. Kudrna (M. Sukeľ, Zile), 18. O. Kaše (D. Kaše), 20. Válek (Abdul, Demel), 27. Hlava (Jaks, Koblasa), 35. Koblasa (Baránek), 42. M. Sukeľ - 3. Dravecký (Čacho, Kurovský). 29. L. Hudáček (Marian Adámek, A. Nestrašil), 51. J. Jeřábek (M. Růžička, D. Voženílek), 58. M. Růžička (A. Nestrašil). Rozhodčí: Pražák, Ondráček - Zíka, Thuma. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4242.
Litvínov: Tomek - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Jurčík. Trenér: Mlejnek.
Třinec: Mazanec (21. Švančara) - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - A. Nestrašil, L. Hudáček, Pánik - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký - od 25. navíc Walega. Trenér: Moták.