Lecce - Atalanta 0:2Italská Atalanta si zajistila Ligu mistrů

Atalanta Bergamo vyhrála v předposledním kole italské fotbalové ligy v Lecce 2:0 a definitivně si po dvou letech znovu zajistila účast v Lize mistrů. Připsala si pátou výhru v řadě, šestému AS Řím odskočila na šest bodů a má s ním lepší vzájemnou bilanci.

Radost fotbalistů Atalanty

Před středečním finále Evropské ligy proti Bayeru Leverkusen je už jisté, že jeho vítěz si zajistí účast v Lize mistrů i v domácí lize.

Trenér Atalanty Gasperini kvůli trestu za žluté karty sledoval zápas jen z tribuny a ve druhém poločase viděl góly svého týmu, o které se postarali De Ketelaere a Scamacca. Belgičan se v lize v této sezoně trefil podesáté, italský útočník má ještě o jeden zápis více.

FC Turín vyhrál nad AC Milán 3:1, oplatil mu loňskou porážku ze San Sira a udržel si naději na účast v Konferenční lize, kterou zajišťuje osmé místo v tabulce. Kolumbijský útočník Zapata vstřelil už třináctý ligový gól v této sezoně, další branky přidali Srb Ilič a Švýcar Rodriguez, který se trefil z dálky už po dvaceti sekundách druhého poločasu. Alžířan Binnásir z penalty jen zmírnil porážku druhého týmu Serie A.

Italská fotbalová liga – 37. kolo:
Lecce – Bergamo 0:2 (48. De Ketelaere, 53. Scamacca)
FC Turín – AC Milán 3:1 (26. Zapata, 40. Ilič, 46. Rodriguez – 55. Binnásir z pen)