Juventus - Monza 2:0Juventus zakončil sezonu výhrou nad Monzou, Sandro vyrovnal Nedvědův rekord

Juventus zakončil sezonu italské fotbalové ligy výhrou 2:0 nad Monzou. Gólem se s turínským týmem rozloučil brazilský obránce Alex Sandro, jenž zároveň 327. startem vyrovnal klubový rekord Pavla Nedvěda v počtu odehraných zápasů zahraničním hráčem.

Fotbalisté Juventusu slaví gól v utkání s Monzou

Juventus se díky výhře v posledním 38. kole posunul na třetí příčku tabulky, o kterou ještě může přijít, neboť pátá Atalanta Bergamo ztrácí pět bodů a má dva zápasy dobru.

Oba góly padly v prvním poločase. Ve 26. minutě otevřel skóre Federico Chiesa a dvě minuty nato zvýšil ve svém posledním utkání za Juventus hlavičkou po rohu Sandro. Třiatřicetiletý obránce se s klubem, do kterého přišel v roce 2015, emotivně loučil při vystřídání čtvrt hodiny před koncem. Za turínský tým Sandro odehrál stejně soutěžních zápasů jako v letech 2001-2009 bývalý kapitán české reprezentace Nedvěd.

Juventus vedl v posledních dvou ligových zápasech Paolo Montero, jenž v roli dočasného kouče nahradil Massimiliana Allegriho odvolaného po triumfu v Italském poháru. Od příští sezony by měl „Starou dámu“ podle médií trénovat úspěšný kouč Boloni Thiago Motta.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:
Juventus Turín - Monza 2:0 (26. Chiesa, 28. Alex Sandro),
AC Milán - Salernitana 3:3 (22. Leao, 27. Giroud, 77. Calabria - 64. a 89. Simy, 87. Sambia)