Hlavní obsah

Dominantní Vadlejch! Dcera celou dobu tleskala, vtipkoval

6. 6. 2022 22:16

S více než pětimetrovým odstupem hleděli soupeři na oštěpaře Jakuba Vadlejcha při Memoriálu Josefa Odložila. Mítink na Julisce ozdobil svěřenec Jana Železného výkonem 85,50 m. Podívejte se na jeho dominantní vystoupení a ohlasy v následujícím videu.

Oštěpař Jakub Vadlejch s přehledem vyhrál a vtipkoval o malé dcerce v hledištiVideo: Sport.cz

 
Článek

Na Zlaté tretře se vám tolik nevedlo, tady jste si spravil chuť?

Určitě, do protivětru hodit přes 85 metrů se vždycky počítá. Můžu být spokojen. Samozřejmě mám co zlepšovat, ale mistrovství světa je až za dlouho, takže mám dost času. Myslím, že jsem si i něco našel v technice, a když to budu zlepšovat, bude to létat ještě dál.

Co to bylo?

Do protivětru se musí vymýšlet technické věci, aby se oštěp lépe položil. I když to nebyly extra dlouhé hody k devadesáti metrům, tak i pocit stačí, aby se to příště vylepšilo.

Těší vás i stabilita? Všechny hody jste poslal za 80 metrů.

I ty nepovedené byly za osmdesát, což je vždycky skvělé. Je to dobré i směrem k velkým akcím, kde je potřeba hodit kvalifikační limit jakýmkoli způsobem, i třeba levou rukou přes záda. Je potřeba mít vysoký standard, aby se kvalifikace podařila.

Házel jste teď víc závodů za sebou, tělo drží pohromadě?

Dneska to byl relativně nebolavý závod, což je vždycky dobré. Za osm dní mě čeká Finsko, kde se poměřím s těmi nejlepšími, tak věřím, že tam nebudu do počtu. Ale oštěp vždycky bolí. Hod projde skrz celé tělo od nohy přes trup až po ruku a vždycky to cítíme. Občas víc, někdy míň, dneska jsem to téměř necítil.

I trenér Jan Železný byl spokojený?

Jakožto perfekcionista skoro vůbec... Ne, dělám si srandu. Za hod přes 85 musí být rád, ale na druhou stranu máme na čem pracovat.

Nechyběla větší konkurence, která by vás vyhecovala ještě víc?

Byl avizován Magnus Kirt, na kterého jsem se velice těšil, ale bohužel asi ještě po zranění odkládá start. Samozřejmě je vždycky lepší, když se předháníme na nějakých 85 metrech, ale já jdu do každého závodu na sto procent a je mi víceméně jedno, s kým závodím.

Poprvé na stadion dorazila i vaše ani ne dvouměsíční dcera, vnímal jste ji?

Neslyšel jsem, ale viděl. Určitě celou dobu koukala, fandila a tleskala. (úsměv) Je ještě opravdu malinké mimčo a že tady je, pro mě byl úplný zázrak. Navíc je to domácí stadion, kde trénuju už sedmnáct let, takže je skvělé, že tady byla se mnou.

Co vás čeká teď?

Velký závod ve finském Turku, kde bude světová elita. Pak je mistrovství České republiky a další závod Diamantové ligy ve Stockholmu.

Reklama

Sdílejte článek